Wpis z mikrobloga

Zawsze mnie zastanawia jak stosunkowo głupi i tępi ludzie robią interesy i zarabiają na tym duże pieniądze. Na przykładzie janusza od #giftpol. Jak tylko wybuchła afera, to wystarczyło zrobić typowy damage control i przeprosić tę kobietę oraz zaproponować jakąś drobną rekompensatę. Byłoby po sprawie. Ale nie, wielki janusz nie ogarnął tego swoim ptasim móżdżkiem i postanowił dolać oliwy do ognia serią wpisów o potencjalnych pozwach i innych takich... Jak to jest mozliwe, że tacy ludzie są w stanie zarządzać dobrze prosperującymi firmami i zarabiać kase jaka ludziom na etacie się tylko śni? Przecież oni ledwo ogarniają rzeczywistość i co się wokół nich dzieje. Te całe pieniądze to chyba naprawdę leżą na ziemi i po prostu trzeba się po nie schylić i nie oglądać się na nikogo tylko przeć pod prąd jak wół bez żadnego pomyślunku.

#afera #giftpol #januszebiznesu #januszex #pracbaza
  • 26
  • Odpowiedz
@PierdekAlonso: To są ludzie ze skłonnościami do ryzyka nie zastanawiają się co bedzie jutro. Akurat temu jakoś wyszło, ale dużo jest takich co polegli. Dużo osób co mogło by mieć fajny biznes kalkuluje, woli nie ryzywać i siedzieć na etacie.
  • Odpowiedz
@PierdekAlonso: bo ogólnie jeśli ktoś jest mądry i dobrze mu idzie w szkole, to idzie do uczelni, a potem buduje karierę
Takim Dariuszom ta ścieżka jest zamknięta, więc przy większych ambicjach idą w biznesy. A też nie przejmują się ryzykiem aż tak, więc często odnoszą sukcesy
  • Odpowiedz
@PierdekAlonso: znajomości i pranie kasy, taki przykład, jesteś politykiem i masz dużo hajsu z łapówek. Żeby wyprać te kasę zakładasz fundacje i sama się w niej zatrudniasz. Masz jakieś donosy? Spokojnie sanepid do Ciebie nie przyjdzie do zwykłych prywaciarzy przychodzi regularnie. Btw historia jest prawdziwa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@PierdekAlonso: To są ludzie, którzy dorwali się do pieniędzy poprzez zbieg okoliczności/kradzież/czy inne cwaniactwo. Tak powstało większość polskich pszetsiembiorcuf. Wynieśli tokarkę czy inny sprzęt z PGR u, zrobili jakiś przekręt w latach 90, czy dorabiali się na wyzysku ludzi w czasach biedy. Kasa wpłynęła, mentalność została.
  • Odpowiedz
Zawsze mnie zastanawia jak stosunkowo głupi i tępi ludzie robią interesy i zarabiają na tym duże pieniądze.


@PierdekAlonso: Mam takie same spostrzeżenia odkąd poszedłem do pierwszej pracy xD
  • Odpowiedz
To są ludzie, którzy dorwali się do pieniędzy poprzez zbieg okoliczności/kradzież/czy inne cwaniactwo


@Van-der-Ledre: prywaciarz czyli złodziej.

Ja #!$%@?, jak ktoś nie ironicznie może pisać takie zawistne shitposty? Współczuję
  • Odpowiedz
@PierdekAlonso: sam prowadzę firmę, więc powiem Ci jakie mam przemyślenia na podstawie obserwacji swojego biznesu i znajomych.
Osobowość robi robotę. Jak nie masz dużego zaplecza finansowego, a chcesz założyć coś własnego, to musisz mieć trochę "#!$%@?". Bo jednak idąc na JDG rezygnujesz z pewnego, etatowego wynagrodzenia. W moim przypadku właśnie wygrywa to #!$%@?. Jak interes nie będzie się kręcił, to najwyżej pożyczę. Jak nie będzie od kogo, to wyjadę na rok
  • Odpowiedz
@PierdekAlonso: W dużych firmach które maja swoje działy marketing/PR/komunikacja potrafią na social media wyjść jakieś głupoty i błędne reakcje na kryzys, a co dopiero w januszeksie. Co do zarabiania w biznesie, to nie wiem jakim człowiekiem jest ten od giftpol, nie śledziłem zbytnio afery, ale spotkałem w swoim życiu niejedna osobę, która albo miała dobrze prosperującą firmę albo miała w korpo wysokie stanowisko, a nie wydawała się zbyt inteligentna albo były
  • Odpowiedz
@Van-der-Ledre: schemat za PRLu byl tak by cos tam sie nakraść, hajs powiedzieć że "nie ma", odsiedziec 2-5 lat, wyjsc, otworzyć cokolwiek i w 2024 roku żyć jak panisko. W okolicy kilka firm tak powstało ale oszczedze szczegółów bo łatwo namierzyć. W polsce uczciwy sie nigdy chyba nie dorobił xd
  • Odpowiedz
@PierdekAlonso: bo po pierwsze wielu ludzi myśli, że to trzeba być nie wiadomo jak inteligentnym, żeby odnieść sukces (załóżmy że sukcesem tutaj nazwiemy prowadzenie firmy i zbieranie zysków). A jednak jak pokazują badania, nie ma tutaj korelacji. Pewne cechy charakteru jak np. odwaga albo upór są ważniejsze niż inteligencja.

Często gęsto też cechy socjopatyczne sprzyjają w kwestiach przedsiębiorczości, jeśli tak to można ująć;) No i szczęście – można wierzyć lub nie,
  • Odpowiedz
@PierdekAlonso tak jak wpis wyzej…najczesciej sa to ludzie ktorzy ryzykuja,nie maja zadnych skrupulow,nie analizuja 1000x za i przeciw tylko dzialaja. Sam jako handlowiec czesto obsluguje klientele ktora ledwo skonczyla podstawowke a obracaja milionami.
  • Odpowiedz