Wpis z mikrobloga

Szukam budżetowego szamponu na niezabezpieczony nowy lakier. Chcę umyć auto na dwa wiadra dobrym szamponem, zrobiłem research, ale dalej nie wiem czy potrzebuje kwaśnego czy z neutralnym pH jako że po każdym myciu chcę zastosować Quick Detailer Gyeon/CC Water Gold.

Co wybrałem do co 2tyg mycia:

Allegro
1. FX PROTECT Nano Shampoo - Szampon z Kwarcem 12.
2. Pure Chemie Pro WSR Shampoo 750ml - kwaśny szampon
3. Elite detailer apple mint - kwaśny szampon.
4. Czekam na Wasze propozycje?

Btw Co to znaczy że szampon kwaśny odtyka powłoki?
Jestem totalnym amatorem w tym temacie.

#detailing #cardetailing #autodetailing #samochody
  • 3
@spec_IT każda powłoka po jakimś czasie się zatyka, czyli przylega do niej smoła, opiłki itp. Kwaśny szampon pomaga przywrócić jej właściwości, ale często też zaleca się chemiczną dekontaminację do tego. W Twoim przypadku wystarczy zwykły szampon, ale jak lakier jest nowy to warto dać na to jakiś wosk albo powłokę polimerową, która będzie trzymać dłużej niż QD.
@spec_IT: Moim zdaniem obecnie świetnym szamponem neutralnym jest Cleantle Daily Shampoo, stosunek cena/jakość/wydajność mistrz - https://czysta-bryka.pl/produkt/cleantle-daily-shampoo%c2%b2-szampon-samochodowy/

Kwaśne szampony też są jak najbardziej okej przy czym są one stosowane zazwyczaj tam gdzie masz problem z twardą wodą i zaciekami mineralnymi z tej twardej wody. Ta twarda woda również właśnie zatyka powłoki i takim szamponem można po części tę powłokę odetkać. Także tutaj sam musisz podjąć decyzję czy ten problem zacieków po twardej