Wpis z mikrobloga

  • 0
Do dziś leżą te zaszyszyfrowane pliki na serwerze z jakiegoś powodu ale teraz dbają o backup

@NdFeB: Ja kiedyś cały czas bawiłem się systemem, coś w nim grzebiąc i nawet nie zliczę, ile razy straciłem dane, nim nauczyłem się w końcu robić backup (nigdy mi się nie chciało tego robić). Wszystko się zaczynało od tej głupiej myśli „a co jeśli…” i „wiem, że nie powinienem, ale #!$%@?”. Ile straciłem zdjęć
@Korda z drugiej strony pewnie się dużo nauczyłeś samemu grzebiąc? Co wgl było przyczyną utraty danych, usuwałeś/modyfikowaleś jakieś pliki systemowe Windowsa i potem komp się nie odpalał?
@Korda: znam ten ból. Ja kiedyś przez przypadek podpiąłem zasilacz z laptopa do obudowy dysku zewnętrznego i dysk zrobił tylko takie bzzzzyt i umarł. Zdążyło mi sie też sformatować nie ta partycję co trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°) a kilka dni temu podpiąłem 2 dyski (na download) złączone w RAID 0 do nowego PC i pomimo wybory pustego M2 Windows postanowil utworzyć partycję startowa na jednym z
  • 0
@temokkor: Coś modyfikowałem w Windowsie (w tym dot. partycji rozruchowej ;D – także było ciekawie, gdy nie miało się przygotowanego systemu wersji w Live, czy innego kompa), instalowałem jeszcze Linuxa obok Windowsa i na nim coś odwalałem, próbując go lepiej poznać (a Linux bardzo nie lubił się z moim kompem), albo instalowałem macOS na niewspieranym PC (tak się mordowałem, by usunąć jeszcze w ten sam dzień, jak mi się udało, bo
  • 1
Zdążyło mi sie też sformatować nie ta partycję co trzeba ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@NdFeB: Boże, znam to ;D. Albo raz przenosiłem dane z serwera na nowy, bo stracił tamten wsparcie, to musiałem ściągać dane przez FileZille, a ta szmata mi wszystkiego nie przeniosła (jakby ich nie widziała) i później okazało się, że są braki.
@NdFeB powód jest prosty. Zdarza się, że grupy hackierskie są łapane i wtedy np fbi za darmo publikuje klucze deszyfrujące. Okupu się nie płaci, bo utrzymujesz hackerów i nie masz pewności czy prześlą klucz deszyfrujący - oszukali raz więc mogą oszukać drugi