Wpis z mikrobloga

Czy jest jakaś lista wszystkich modeli 4080 Super posortowana według wersji? Od najgorszej po najlepszą? Rozjazd między 4799zł w wersji Panther przez 5199zł za JetStream OC do chyba 8000zł za Asusy... Niby chłodzenia w serii 40 są overkillem więc nawet wersje Dual powinny sobie radzić, z drugiej strony dzieciarnia nazywa niektóre wersje 4080 Super "elektrośmieciami" bo mają o kilka stopni wyższe temperatury... Nie ma recenzji konkretnych wersji, są albo recki FE albo średnia ze wszystkich modeli... Na co się decydować? Czy lokalne wróżki przewidują spadki cen kart? Jakie wersje z dostępnych w PL są polecane?

#pcmasterrace #komputery #kartygraficzne
kmiclowsky - Czy jest jakaś lista wszystkich modeli 4080 Super posortowana według wer...

źródło: T6PPxaTe6jpCMGd373unx8-1200-80

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
  • 0
@inkill: Ale jak to serio jest? Najgorszy i najlepszy model różnią się o 1% czy faktycznie taki Panther wypali dziurę w obudowie? Jak znalazłem jakieś wykresy to najtańsze i najdroższe miały 7-8*C różnicy i faktycznie wygląda na to żeby brać najtańszą...
  • Odpowiedz
@kmiclowsky: https://www.techpowerup.com/review/#4080
Masz pełno recenzji różnych wersji Super robionych tą samą metodyką. Gdzieś tam powinieneś znaleźć też wersję wideo ze zbiorczym porównaniem. Może i dzieciarnia często gada głupoty, ale potrafiłaby sobie znaleźć informacje w internecie. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Ja bym wybierał po kulturze pracy dopłacając w granicach rozsądku.
  • Odpowiedz
@kmiclowsky: bierzesz kartę taką która ma najlepszy parametr który cię interesuje.
Ja nie lubię wyjców to nie biorę najtańszych bo one mają ogromny minimalny RPM wentylatorów: gainward który startował od 1300rpm mi się do dzisiaj śni po nocach a jest zachwalany bo jest tani i chłodny. Teraz mam Asus tuf który startuje od 600rpm.
Nie ma więc czegoś takiego jak jedna lista z modelami od najlepszych do najgorszych bo bycie "najlepszym"
  • Odpowiedz
  • 0
@RobinSchudl: Ale jeszcze raz - im więcej czytam i słucham, tym bardziej utwierdzam się że nie ma złych wersji. Nawet z pociętym układem zasilania będą miały 2x zapasu nie do przejedzenia. Chłodzenie może być najwyżej głośne, ale nie niewystarczające.
@majk3l Ta, ta. Zaczęło się od 4060 i już wybieram 4080 Super xDD
@RobinSchudl W sumie w testach TUF nie wypada wybitnie. Ten ziomeczek co ktoś wyżej wspominał włozył go tier niżej
  • Odpowiedz
@RobinSchudl: Tak z ~55%, z czego za 3k zł które by tu OP dopłacił do 4090 to nie zrobiłby "drugiego kompa". No, chce kartę od zielonych to trzeba się liczyć z tym że z cenami #!$%@?, a seria 50 będzie jeszcze bardziej niedorzecznie wyceniona ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Wolisz TUFa 4070Ti 12GB czy tańszego Ti Super 16GB( ͡° ͜ʖ ͡°)


@majk3l: niedawno kupiłem 4070 Ti Super TUF, więc wiadomo co wolę. Jeśli by mi wystarczał ti to bym brał, gdybym potrzebował ti super to bym dociułał.
  • Odpowiedz