Wpis z mikrobloga

  • 0
@Rapsii: W każdej grze to występuje, koło fps jest tam taki licznik ms, nie wiem jak to się fachowo nazywa i gdy mam scinki to skacze to do 100ms lub więcej np. w CS2.
@Matfju99: No właśnie też miałem ten problem z mikroscinkami i biosy wszystko resetowałem updejty, format. Ale po formacie sprawdziłem i occt wywalało mi błedy właśnie teraz mam mocno podkręcony procek ale stabilny. Każdy rdzeń z innym offsetem na ryzenie.
ie teraz mam mocno podkręcony procek ale stabilny. Każdy rdzeń z innym offsetem na ryzenie.


@Matfju99: spróbuj update BIOSu, wyłącz ReBAR jak masz włączony, włącz jak masz wyłączony.
@Matfju99: stock to nie zawsze jest stock, intel nie wymaga trzymania domyślnych parametrów od producentów płyt głównych i częśto swoje podkręcenie jako domyślne dają bo w recenzjach lepiej wypadają ich płyty. czasem to skutkuje zrzucaniem taktów od przegrzania i wyjącym chłodzeniem bo nie było one projektowane z myślą o chłodzeniu procesora z zdjętymi limitami.

mikro przycięcia to może być wiele rzeczy, faktycznie sterowniki, procesor przysłaby, brak włączonego xmp, braki pamięci

masz
@Matfju99: Próbowałeś najprostszego sposobu z wejściem w
panel sterowania
system i zabezpieczenia
opcje zasilania
zmień ustawienia wybranego planu zasilania
zmień zaawansowane ustawienia zasilania
i w "magistrala PCI-E" wybrać "wyłącz"?
z1x2c3 - @Matfju99: Próbowałeś najprostszego sposobu z wejściem w 
panel sterowania
s...

źródło: Screenshot_1

Pobierz