Wpis z mikrobloga

Cześć odkopałem stary telewizor kineskopowy ze strychu, problem w tym że nie mam do niego pilota. Podłączyłem ps2 zmieniam kanały przyciskami na telewizorze ale bez rezultatu, telewizor nie chce się przełączyć w tryb AV. A więc czy te piloty uniwersalne które sprzedają będą działać pod ten stary telewizor ?
#retrogaming #elektronika #telewizory
  • 11
@adammonster: Powinny - one na ogólnie były programowane pod konkretne tv, więc z listy programów możesz wywnioskować, jakiw TV obsługują. Najpierw jednak ogarnij, czy nie wala Ci się gdzieś stary telefon z funkcją pilota - to była modna funkcja jakieś 10 lat temu, ja np. w Galaxy s6 miałem.
Możesz też kupić pilot do TV tej samej marki z podobnego okresu - z dużym prawdopodobieństwem będzie używał takich samych częstotliwości migania
@adammonster: Wyedytowałem odpowiedź. Doprecyzowałem jak to jest z pilotami uniwersalnymi i z pilotami do konkretnych marek.
Ja np. do kineskopowego samsunga z okolic 2000 używam pilota od co najmniej 10 lat nowszego samsunga LCD.
@Zwanek: Znalazłem u siebie w mieście jakiś sklep z naprawą telewizorów i widzę że mają i piloty uniwersalne do starych telewizorów, więc podejdę i zobaczymy. A dokładnie mam jakiś telewizor Royal Lux (model dokładnie sprawdzę jutro) wiem że strasznie podobny do Sony Trinitron KV-27S46
@adammonster: Powinny - one na ogólnie były programowane pod konkretne tv, więc z listy programów możesz wywnioskować, jakiw TV obsługują. Najpierw jednak ogarnij, czy nie wala Ci się gdzieś stary telefon z funkcją pilota - to była modna funkcja jakieś 10 lat temu, ja np. w Galaxy s6 miałem.


@Zwanek: nie musi mieć telefonu z funkcją pilota, wystarczy mieć gniazdo jack na audio i można sobie zrobić lub kupić diodję