Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

Doktoryzowałem się w tej sprawie. Najlepsze ciśnienie to około 140 bar. Najlepiej cenowo wyszedł 3 lata temu lidrowy parkside, którego mam do tej pory. Mogę go z czystym sumieniem polecić. Za to odradzić mogę kerchera (chyba że wysokie modele k7 w górę) i castoramowe myjki. Mogę polecić też forum kosmetykaaut.pl w którym jest 160 stron o myjkach.

Pozdrawiam i powodzonka!
  • Odpowiedz
@Androo: W myjce nie chodzi o dobrą pianownicę a o temperaturę wody, nawet najlepszy Karcher nie umyje ci porządnie jak nie będzie podgrzewanej wody, mam dobrą myjkę K5 i do mycia samochodów z pianą średnio się nadaje (zostają zacieki). Jak już chcesz kupić myjkę to taką z podgrzewaną wodą.
  • Odpowiedz
@Androo: Mam Parkside, do domowych zadań wystarcza. Kilka lat temu zaciągnęła piach, zaczęła pluć, zareklamowałem i wysłali mi zupełnie nową od ręki. Serwis Lidla jest totalnie bezproblemowy. Karcher (tanie modele) to takie same marketówki jak Lidl itd.

Nie widzę sensu podgrzewania wody i dopłacania za to w domowym detailingu, gdzie tak naprawdę myje się auta ręcznie, a potem wyciera. Chyba że do mycia kostki/elewacji.

Jeśli chodzi o pianownice to sprawdź sprzedawcę
  • Odpowiedz
@Androo: Mam pianownicę i karchera K7 (jeszcze bez tego piedrolnika z elektronicznym pistoletem i multidyszą, bo one się zajebiście często psują) i daje radę, tyle że ten baniak w dyszy to jest tak na dwa obejścia wokół auta, żeby nakitować tej piany i musisz zaraz dolewać na nowo. W K7 jest jeszcze opcja wetkania tych karcherowych butelek, to też dobrze działa, jak nie chce mi się szukać pianownicy.

Tylko przy pianownicy
  • Odpowiedz
@Androo: Jeżeli ja ci mam coś zasugerować podczas szukania to:
1. Oprócz ciśnienia zwracaj uwagę na parametr "wydajność tłoczenia" albo "wydatek wody" w L/h
Producenci myjek ciśnieniowych prześcigają się wzajemnie ile to nie ma ciśnienia ich myjka (i dlatego nawet najtańsze myjki mają ten parametr całkiem dobry), a potem bierzesz do ręki i w rzeczywistości zamiast wody leci mocna mgiełka pod ciśnieniem i przy okazji dużo hałasu.
Naprawdę dobra myjka ciśnieniowa
  • Odpowiedz