Wpis z mikrobloga

Siemanko Mireczki

Szukam sposobu jak skutecznie i w miarę tanio wygłuszyć pokój w bloku zwłaszcza od dźwięków wychodzących na zewnątrz.

Krótkie wprowadzenie do tematu. Razem z żoną uwielbiamy grać w piłkarzyki stołowe. Hobby o tyle zaawansowane że jeździmy na turnieje, a teraz chcę kupić certyfikowany stół turniejowy i postawić go w mieszkaniu, a ponieważ mieszkanie jest nasze to chciałbym zachować dobre relacje sąsiedzkie i nie chcę żeby sąsiedzi mnie znienawidzili. Kto grał w piłkarzyki ten wie że nie dość że gracze bywają głośni to i same dźwięki gry nie należą do cichych.

Teraz o mieszkaniu. Mieszkamy w typowym komunistycznym bloku z płyty. Mieszkanie na parterze więc sąsiadów pod nami nie ma myślę że jak postawię stół na jakimś filcowym panelu czy nawet zwykły dywan w pokoju załatwi sprawę niesienia się dźwięku z tej strony. Oprócz tego w pokoju (ok. 11m^2) w którym będzie stał stół jedna największa powierzchniowo ściana jest z sąsiadem jedna wychodzi na mój balkon a pozostałe dwie dzielone z naszym mieszkaniem.

Jakie rozwiązanie polecacie? Zależy mi żeby nie wydać milionów. Osobiście myślałem o dywanie na podłodze i panelach akustycznych tylko na ścianie z sąsiadem plus ewentualnie na suficie. W samym stole też wyciszę sobie ścianę bramki jakimś filcem ale to akurat już wiem.

#pytanie #dom #budownictwo #budowadomu #remontujzwykopem #remont #mieszkanie #wygluszanie #akustyka #dzwiek
  • 4
  • Odpowiedz
jak skutecznie i w miarę tanio wygłuszyć pokój w bloku zwłaszcza od dźwięków wychodzących na zewnątrz.


Razem z żoną uwielbiamy grać w piłkarzyki stołowe


@Trotglober: tez mam sasiada co bardzo glosno gra z zona(?) W pilkarzyki ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
Chyba byś musiał zrobić pewnego rodzaju pływającą podłogę na podbudowie drewnianej wyłożonej drewnem. Nie wiem jak ze ścianami i sufitem, ale obawiam się, że tak samo żeby to miało efekt. Ewentualnie jak w tych filmach, lewitujący pokój dźwiękoszczelny w pomieszczeniu, gdzie mają stanąć piłkarzyki, ale to nie będzie tanie.
ProgramistaNaBudowie - Chyba byś musiał zrobić pewnego rodzaju pływającą podłogę na p...

źródło: walldo-illustration-tls-v7

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 0
@ProgramistaNaBudowie: Miruś dzięki za odpowiedź ale zupełnie nie o to chodziło. Nie wiem co to za rozwiązanie jak ze statku kosmicznego, ale napisałem że szukam raczej rozwiązania budżetowego, a to wygląda nie tylko na drogie to jeszcze wymagające totalnego remontu nie mówiąc o tym że i tak ciasny pokój zamieni się przy tym wszystkim na jeszcze ciaśniejszy. Oprócz tego napisałem też że mieszkam na parterze więc wyciszanie podłogi sobie odpuszczam.

Ja
  • Odpowiedz
@Trotglober: Musisz zastosować materiały do izolacji akustycznej, a takim jest wełna. Moim zdaniem trzeba zbudować jakąś przed ściankę, dać tam 5-10 cm wełny, czyli zmniejszyć pomieszczenie. To samo z sufitem. Tu raczej nie ma magicznych materiałów, które wyciszą pomieszczenie.
  • Odpowiedz