Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #hydraulika #remont #remontujzwykopem

Gdzie szukać zaworu wody do prysznica?

Do umywalki jest pod umywalką, do pralki jest za pralką, a do prysznica nie mogę znaleźć.

Prysznic to taki zwykły brodzik, rury schowane pod płytkami, na nich tylko zamontowana bateria, ta rura z łapką i deszczownica itp.

Nie mam pomysłu gdzie zakręcić wodę, żeby móc wymienić uszczelkę w baterii.

Możliwe, że ktoś jakoś schował to w brodziku? Gdzie zazwyczaj to jest?
  • 18
via Wypiek
  • 0
@kozabonzo @murarz13 @johny-kowalski @baal80 @Megasuper @Schizotypoidal @Smarek37

Mieszkanie, blok, z tych nowszych.

Na korytarzu jest główny zawór wody.
Ale chciałem zakręcić tylko prysznic.

Bo przecież jak sam to rozkręcę, to pewnie będę się z tym bawił cały dzień. Albo jeszcze tak skręcę, że będzie jeszcze bardziej przeciekało (już teraz cieknie i chciałem tylko prysznic zakręcić). Jak zakręcę główny zawór, to nie będzie wody w całym mieszkaniu.

Ale z tego co piszecie, to
via Wypiek
  • 0
@Schizotypoidal jest jeszcze lepiej, bo zawór jest na korytarzu na zewnątrz mieszkania ale liczniki do wody są wewnątrz mieszkania.

Zawsze o tym myślałem, że jakbym chciał powkurzać sąsiada, to mógłbym mu zakręcać wodę xD

W sumie to nie takie złe, bo przykładowo sąsiad z góry jedzie na wakacje, coś mu zaczyna przeciekać i ci kapie z sufitu, to idziesz i mu zakręcasz wodę.

Ale po co liczniki w mieszkaniu? Ten co spisuje
@mk321
A faktycznie z tym awaryjnym tym to dosyć sensowne
Liczniki są teraz łączone chyba radiowo. Wystarczy, że kontroler przejdzie klatką, albo i nawet nie musi. Czasem tylko wieszają kartki, że proszę się upewnić czy odczyt jest z grubsza zgodny (żeby nie było kolejnej idiotycznej historii, że pani redaktur przysłali rachunek na milion złoty i trza opłacić)
@mk321: ja w starym budownictwie mam u siebie w łazience polretło do regulacji ciepła w całym pionie. Jak mnie ktoś wkurzy, to mogę skręcić kaloryfery wszystkim w moim pionie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mk321 nie ma takich zaworów chyba że na specjalnie życzenie klienta się wykonuje. Ja np miałem ostatnio taki remont łazienki i ukryliśmy te zawory w zabudowie geberyt z boku i była rewizja