Wpis z mikrobloga

Samochód mini 2009 r. Diesel Przebieg 220000.
Nie znam się na autach. Właściwie można mi wcisnąć wszystko. Mechanik 3 razy zmieniał zdanie, najpierw napisał łączny koszt 1640 zł (na moją prośbę) , później dzwonił że plus 800 za tłoki, a wieczorem, że auto jest do odebrania i 3 tys. (Po obniżce) . Wykłóciłam się i zapłaciłam ostatecznie tyle ile mnie informowali 2450zl. Czy ktoś kto się zna na tym mógłby spojrzeć czy nie dałam się oszukać 😩. Jestem zielona w kwestii samochodów. Mam wrażenie, że jak idzie kobieta to tym bardziej próbują naciągnąć.
#wroclaw #mini #motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa #machanik #diesel #auto #samochody #automoto
anamorfoza - Samochód mini 2009 r. Diesel  Przebieg 220000. 
Nie znam się na autach. ...

źródło: temp_file.png4461843384081900439

Pobierz
  • 189
@anamorfoza: na zaciskach na bank przycieli, tutaj nie ma ekonomicznego uzasadnienia regenerować za 700,00, za tą cenę dwa nowe tłoczki, dwie nowe linki i robocizna by było legitnie. Mycie silnika nie miało sensu. Chyba że to mini to zapuszczony gruz z mocnymi wyciekami i niedługo jedzie do nieznajomego diagnosty po przegląd. Podświetlenie tablic to jedno wielkie xd, chyba że tam nie było prądu i trzeba było grzebać kable. Zwykle to wymiana
@anamorfoza jak zaczynaja sie problemy z zaciskami z tylu to od razu trzeba szukac oryginalnej uzywki na szrocirle i bedzie dzialac dobre lata

U mnie tez mechanik regenerowal a po roku to samo bylo, znowu sie blokowal,bo zacisk i tak jest zasyfiony a dokladne czyszczenie jest nieoplacalne czasowo, a poza tym sa ubytki i inne uszkodzrnia od temperatury

Reasumujac wydalem z 200zl na regeneracje i robote u mechanika z 1 zaciskiem, za
@xyz_xyz: nie wiem co tutaj robi „regeneracja”. Zaciski wystarczy rozkręcić, wyczyścić, przesmarować i złożyć. Żaden rocket science, nakład finansowy żaden. Skąd tu 700zł za coś takiego? W swojej Toyocie ostatnio tak wszystkie 4 zrobiłem. Trochę smaru i 3 godziny roboty. Chyba źle branży wybrałem i powinienem z programisty na mechanika się przerobić xD
@Lurker1238763 no 700 za regeneracje to grubo, ogolnie regeneracja moze polegac na wymianie tloczyska, prowadnic, gumek i e.w "grzechotki" recznego( to jest dość drogie), jesli jest elektryczny reczny to np napęd( drogie). Kompleksowa regeneracja to jeszcze piskowanie, czyszczeniez malowanie ale watpie ze to robili
@xyz_xyz: Masz rację, sporo zależy od tego co było robione. Ale po mechanikach nie spodziewałabym się że zrobili więcej niż absolutne minimum a policzyli jak za premium. Według mnie jedyne słuszne rozwiązanie to robić rzeczy samemu. Nie mówię tutaj o wymianie silnika ale takie proste naprawy to każdy powinien umieć samemu zrobić. Im mniej ludzie będą znać się na majsterkowaniu tym warsztaty będą bardziej windowały ceny w górę bo przecież „i
@Lurker1238763 zawsze robil sam ale niestety nie mam juz czasu a i problemy z plecami mi nie pozwalaja. Znalazlem w miare zaufany warsztat ale i tak jak mam oddac auto to jestem chory... Prawda jest taka ze jak na warsztat wbija różowy pasek to większość zaciera rece bo trzebe bedzie wymienic 2 skrzynie biegów...
  • 1
@Lurker1238763
Straam się jak mogę, ale wszystko w miarę możliwości. Ogarniam lutowanie, operuję wiertarką bez problemu, małe rzeczy potrafię naprawić. No ale jeśli chodzi o samochód....mechaniczką nie zostanę. Staram się czytać i szukać co oni tam robią. Jeśli chodzi o podświetlenie tablicy, to nie była żarówka. Chyba całe przewody musieli wymienić i listwę.
Tabilicy rejestracyjnej.


@anamorfoza: no to 200zł za wymianę żarówki to sporo ;)


@wiesiu2: może walnięte było okablowanie - choć to bardzo mało prawdopodobne. Albo rozwalone oprawki lampek - to akurat nie jest takie niemożliwe, w jednym aucie tak miałem że te oprawki najnormalniej w świecie parciały z czasem i po 6-7 latach cała listwa razem z oprawkami była do wymiany, ew. można było się bawić w jakieś druciarstwo typu osłonki
@anamorfoza: zakup części jest bardzo zróżnicowany. Zależy jakie warunki handlowe ma dany warsztat. Zobacz porównanie cen dla mnie w dwóch sklepach tego samego produktu. Zacisk hamulcowy przedni to takiego miniaka.
Hart 180 zł netto
Inter Cars gdzie mam bardzo dobre ceny na ciężarowe ale już na osobowe takie sobie chociaż do detalu nadal dobre.
dla mnie 260 netto , detal 420 netto.
Polecam zazwyczaj dowiedzieć się co trzeba wymienić i samemu
zawi84 - @anamorfoza: zakup części jest bardzo zróżnicowany. Zależy jakie warunki han...

źródło: zacisk

Pobierz