Wpis z mikrobloga

Samochód mini 2009 r. Diesel Przebieg 220000.
Nie znam się na autach. Właściwie można mi wcisnąć wszystko. Mechanik 3 razy zmieniał zdanie, najpierw napisał łączny koszt 1640 zł (na moją prośbę) , później dzwonił że plus 800 za tłoki, a wieczorem, że auto jest do odebrania i 3 tys. (Po obniżce) . Wykłóciłam się i zapłaciłam ostatecznie tyle ile mnie informowali 2450zl. Czy ktoś kto się zna na tym mógłby spojrzeć czy nie dałam się oszukać 😩. Jestem zielona w kwestii samochodów. Mam wrażenie, że jak idzie kobieta to tym bardziej próbują naciągnąć.
#wroclaw #mini #motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa #machanik #diesel #auto #samochody #automoto
anamorfoza - Samochód mini 2009 r. Diesel  Przebieg 220000. 
Nie znam się na autach. ...

źródło: temp_file.png4461843384081900439

Pobierz
  • 189
@anamorfoza mechanicy samochodowi to straszne cwaniaki, trzeba znaleźć sobie zaufanego fachowca i nawet jak trzeba kawałek podjechać to warto. Ja mam takiego, robi tylko jedną markę i nikt inny oprócz mnie i jego nie otwiera maski auta.
@anamorfoza: Nie jest kosmicznie dużo. Niektóre normalne, niektóre lekko zawyżone. Nikt generalnie nie robi mycia silnika, bo nawet wtedy gorzej widać potencjalne wycieki a na brudzie pięknie się mienią. Reasumując. Utrzymanie samochodu kosztuje. Kostka, podświetlenie można policzyć (zależy co konkretnie przy nich robione) sporo taniej, regeneracja zacisków zawyżona

To że ceny są wyliczone jak wyliczone świadczy rabat z dupy.
co? A tłoczek i zestaw gumek?


@GeDox: zgadza się, z tym że ja napisałem co to oznacza w wypadku tego warsztatu, z dużym prawdopodobieństwem. O ile chociaż to wymienili.
@Emeryt_Konto Ściągasz zaciski, piaskujesz, zestaw naprawczy uszczelek + tłoczki koszt jakieś 160, malowanie , składanie, moim zdaniem jakieś 500 max, ale może mają duże wydatki na marketing i PR jak Gucci, to te + 200 tłumaczy
@anamorfoza W miarę normalne ceny jeżeli zostało zrobione to na dobrych częściach i zgodnie ze sztuką, nie słuchaj specjalistów z wykopu xd Szczególnie tych od zacisków i mycia silnika. Te linki podysłane z allegro to regenerowane zaciski, które przychodzą w różnym stanie i są robione na najtańszych częściach - a na zdjęciach są nowe - wystarczy poczytać opinie. W skład prawidłowej regeneracji wchodzi oczyszczenie zacisku, wymiana tłoka i jego gumki, wymiana odpowietrznika,
@xyz_xyz xd A za ile byś mi to zrobił? Bo możesz zostać milionerem, będę Ci podrzucał silniki to mycia skoro twoim zdaniem stawka jest abstrakcyjna. Tylko zanim się ośmieszysz sprawdz ceny chemii, zmywaczy, mat sorbentowych i koszt ich utylizacji, pędzelków i tak dalej ( ͡º ͜ʖ͡º) J za 170 zł to nawet bym nie otworzył maski do mycia silnika a co dopiero brał na podnosnik.
@anamorfoza: z forami internetowymi jest ten problem że jak każdy znacznie Ci tu rozkładać na czynniki pierwsze te ceny to nigdy nie będziesz zadowolona. A życie realne życiem. Następnym razem popytaj w kilku warsztatach w okolicy o ceny.
@anamorfoza: imho ja uwazam ze cie naciagnal w granicach rozsadku - wymiana filtra, oleju, osw tablicy, mycie silnika (xDD), tam chyba wymiana klockow byla, #!$%@? xD jakbys sama to miala zrobic to mysle ze w 200zl moglabys sie zamknac, a tam zaplacilas za to jakies 1400zl