Wpis z mikrobloga

Samochód mini 2009 r. Diesel Przebieg 220000.
Nie znam się na autach. Właściwie można mi wcisnąć wszystko. Mechanik 3 razy zmieniał zdanie, najpierw napisał łączny koszt 1640 zł (na moją prośbę) , później dzwonił że plus 800 za tłoki, a wieczorem, że auto jest do odebrania i 3 tys. (Po obniżce) . Wykłóciłam się i zapłaciłam ostatecznie tyle ile mnie informowali 2450zl. Czy ktoś kto się zna na tym mógłby spojrzeć czy nie dałam się oszukać 😩. Jestem zielona w kwestii samochodów. Mam wrażenie, że jak idzie kobieta to tym bardziej próbują naciągnąć.
#wroclaw #mini #motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa #machanik #diesel #auto #samochody #automoto
anamorfoza - Samochód mini 2009 r. Diesel  Przebieg 220000. 
Nie znam się na autach. ...

źródło: temp_file.png4461843384081900439

Pobierz
  • 192
  • 0
@kurt_hectic
No ja też. Ustaliłam i chciałam mieć to wypisane, napisał mi smsa. 1640 później zadzwonił że tłoki jeszcze trzeba będzie zregenerować to 800 zł doszło. Wyraziła na to zgodę. No i tyle zapłaciłam. Próbował 550 zł więcej wyciągnąć.
@anamorfoza: 150zł robocizny za zmianę oleju i filtra xD
Podświetlenie tablic z wymianą (w sensie była przepalona żarówka albo i nie, bo na to się nie zwraca uwagi za dnia i zawsze można wcisnąć, tak naprawde zmienili żarówkę za 5 zł w 2 minuty)
Co to zacisków nie bd sb wypowiadal ale na moje tez polecieli w #!$%@?
@anamorfoza: Niech pokaże stare części. Do mechanika oddawaj auto z jakimś niebieskim, a z tłokami to już facet pojechał grubo- na pewno wyjmował cały silnik i go rozkręcał, wymienił tłoki i później złożył.
Regeneracja zacisków 700 zł- chyba jedno zero mu się za dużo kliknęło zamiast 70. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@anamorfoza on te zaciski z tyłu to od razu lakierować czy co że tak drogo? zestaw naprawczy z tłoczkiem, czyli gumki, uszczelki, odpowietrznik, tłoczek i trochę smaru to max 50 PLN na jeden zacisk, a wymiana tego wszystkiego w tym zacisku trwa z 1h, jeśli nie ma się autyzmu nawet mniej.

Tarcza tył - TRW - 84 PLN na allegro, zimmermann - 100 PLN, licz cenę razy dwa, po jednej tarczy na
Oprócz mycia silnika, to spoko ceny, jak na Wrocław.
Pamiętajcie, że oni marże mają na częściach + najdroższy element całej operacji, to oni sami.
Warszawa - teraz to mechanicy (moi) z polecenia + na dobrych opiniach biorą za 1h roboty 220-250 zł.

Zatem licząć robotę + marżę na częściach jest w miarę ok.

Opis marny - fakt + te mycie silnika to nie wiem, skąd te ceny + po co? Bo wyciek