Wpis z mikrobloga

Samochód mini 2009 r. Diesel Przebieg 220000.
Nie znam się na autach. Właściwie można mi wcisnąć wszystko. Mechanik 3 razy zmieniał zdanie, najpierw napisał łączny koszt 1640 zł (na moją prośbę) , później dzwonił że plus 800 za tłoki, a wieczorem, że auto jest do odebrania i 3 tys. (Po obniżce) . Wykłóciłam się i zapłaciłam ostatecznie tyle ile mnie informowali 2450zl. Czy ktoś kto się zna na tym mógłby spojrzeć czy nie dałam się oszukać 😩. Jestem zielona w kwestii samochodów. Mam wrażenie, że jak idzie kobieta to tym bardziej próbują naciągnąć.
#wroclaw #mini #motoryzacja #mechanika #mechanikasamochodowa #machanik #diesel #auto #samochody #automoto
anamorfoza - Samochód mini 2009 r. Diesel  Przebieg 220000. 
Nie znam się na autach. ...

źródło: temp_file.png4461843384081900439

Pobierz
  • 192
Tabilicy rejestracyjnej.


@anamorfoza: no to 200zł za wymianę żarówki to sporo ;)

wrócę jeszcze do tej regeneracji zacisków...
nowe zaciski masz po 200zł za sztukę
https://allegro.pl/kategoria/hamulce-tarczowe-zaciski-250427?string=mini%20one%20r50%20zacisk

przy wymianie tarcz i klocków to chwila więcej roboty + odpowietrzenie układu

Tak był jakiś wyciek oleju. Ogólnie prawdopodobnie turbosprężarka będzie do regeneracji i mówił, że to będzie koszt 1500 plus uszczelka 500 plus robocizna 500....i jak za rok to znowu wymiana oleju itd.


@
@xyz_xyz Nie wiem ile do mini z 2009, ale regenerowany zacisk do roczników 2001-2007 to 180 sztuka. IMHO zaciski drogo, a czyszczenie silnika po robocie to chyba jednak powinno być w cenie.

@anamorfoza Jak się nie znasz i nie jesteś pewna to proś o pełną rozpiskę i faktury za części. Wymiana X tyle godzin, za taką stawkę i faktura za część X. Jak mechanik się burzy to go zmień bo to znaczy,
@anamorfoza według oszołomow polityków od strefy czystego transportu no takie auto wielkie niepotrzebne, pylące z okładzin hamulcowych i wielkich opon jest ekologiczne! A ty masz Diesla euro 4 więc masz zakaz co z tego że auto zadbane chcesz je naprawić i jest lekkie, małe opony i tak dalej. Ja pisałem sarkastycznie bo mieszkam w bogatej okolicy i baby wożą się takimi wielkimi krowami i to jest ekologia bo auto jest dwuletnie.
@EvilRogue W mini i wiekszosci nowych alt korpusy są aluminiowe, a żaden rozsądny mechanik nie pierdzieli się z tym tylko poleca dołożyć 100 zł za parę i kupić dobre zmienniki, które działają jak oryginały, a #!$%@? dużo mniej. Wymiana to często poza wymiana "gumek i sprężynek" jeszcze czyszczenie, czasem wymiana tłoczków i zaworków. Trzeba mieć maszynę do sodowania z odciągiem itd.

  • 13
Podsumowując :D dzięki za wszystkie komentarze. Czuję, że dałam się naciągnąć, ale lekko 😅 gdybym zapłaciła te 550 zł więcej tak jak powiedział ostatecznie to czulabym się bardziej zfrajerowana.
Zawsze proszę żeby najpierw napisał, co i za ile będzie wymieniane. Jak coś dochodzi to powinien zadzwonić i poinformować. Napisal 1640 początkowo za to wszystko, a później 800 tłoki. Za to zapłaciłam. Reszta to chyba to co próbował wyciągnąć dodatkowo.
Mam nadzieję, że