Wpis z mikrobloga

@Jacques-Pierre: no ale później idziesz na L4 z zusu i wielkie nic wpada. W tamtym roku złamałem żebra i byłem 3 tyg na L4 - w lutym. Czyli z całego miesiąca byłem tylko tydzien zdatny do pracy, a 75% miesiąca na L4. Dostałem "chorobowego" za niezdolność do pracy z Zusu 1500 zł, a ZUSu do zapłaty za tydzień, w którym byłem zdolny do pracy miałem 1050 zł, gdzie normalnie za cały
  • Odpowiedz
@Jacques-Pierre: to tak jak z artystami estradowymi - płacisz gówno-składki, dostajesz głodową emeryture.
Tu masz niższą składkę i w razie choroby nie dostajesz nic.

Jak tam pracownicy, jest uśmiech?

Powinien być, na wypłaty chorobowego składają się wszyscy a wypłaty dostają tylko oni.
  • Odpowiedz
@Jacques-Pierre: Z ip box skorzystało 6000 podatników w zeszłym roku, brak testu przedsiębiorcy? a test pracownika jest? nie można odliczyć wszystkiego i każdy kto ma działalność to wie.
  • Odpowiedz
@Jacques-Pierre: Tymczasem naprawdę od 15k (netto) jest to 1350 składki zdrowotnej (9% od dochodu) i cały ZUS (z chorobowym) wynosi 2950,32 czyli trochę mniej niż ktoś dostaje na rękę na pensji minimalnej.
  • Odpowiedz
liniówki, ipboxy, degresywny system podatkowy, brak testu przedsiębiorcy, odliczenia wszystkiego co się da i dalej źle


@Jacques-Pierre: albo liniówka, albo "degresywny system podatkowy". Ile form opodatkowania przedsiębiorca może stosować naraz?

brak testu przedsiębiorcy


A co to znaczy "test przedsiębiorcy"? Bo jak na razie nikt nawet formalnie tego nie zdefiniował. To, że ktoś sobie prowadzi legalnie działalność i akurat ma jednego kontrahenta ma go dyskryminować? Państwo ma definiować kiedy ktoś ma prawo
  • Odpowiedz
@Jacques-Pierre: to tak jak z artystami estradowymi - płacisz gówno-składki, dostajesz głodową emeryture.

Tu masz niższą składkę i w razie choroby nie dostajesz nic.


@thorgoth: Przecież chorobowe to zupełnie inna składka i jej akurat na jdg nie trzeba płacić w ogóle...

Tymczasem naprawdę od 15k (netto) jest to 1350 składki zdrowotnej (9% od dochodu) i cały ZUS (z chorobowym) wynosi 2950,32 czyli trochę mniej niż ktoś dostaje na rękę na
Herubin - >@Jacques-Pierre: to tak jak z artystami estradowymi - płacisz gówno-składk...

źródło: b6abbb26-5bb1-4b91-b65b-dd2526e3c3bf

Pobierz
  • Odpowiedz
Powinien być, na wypłaty chorobowego składają się wszyscy a wypłaty dostają tylko oni.


@thorgoth: A i tutaj jeszcze jest zupełnie odwrotnie bo chorobowe to głównie koszt kobiet w ciąży. Tylko kobiety na etacie płaca składki chorobowe. W przypadku osób na JDG dostają kosiniakowe od państwa jednocześnie nic nie płacąc chorobowych bądź ewentualnie podwyższają składki przez jakiś czas by wyłudzić potem macierzyńskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A jeszcze
Herubin - >Powinien być, na wypłaty chorobowego składają się wszyscy a wypłaty dostaj...

źródło: GJNg-UnXwAAJsgI

Pobierz
  • Odpowiedz