Wpis z mikrobloga

Mireczki potrzebuje porady odnośnie upgrade kompa. Obecnie mam już leciwy zestaw:

Ryzen 5 2600x
Zotac mini 1070ti 8gb
2 x 8 GB corsair 2666 MHz bodajże
B450 tomahawk
2 losowe dyski ssd
Silentium vero l2 600w 80+

I teraz pytanie co wymienić i w jakiej kolejności?
Liczę się z tym że jeżeli chce pograć komfortowo w 2k 60 fpsow to finalnie czeka mnie wymiana wszystkiego, ale chciałbym żeby to rozłożyło się w czasie i finalnie było też dobra bazą pod dalsze ulepszanie za 2,3 lata.

A no i kolejna istotna sprawa - chciałbym się całościowo zmieścić przez te kilka miesięcy w 6k.

Z góry dzięki za wszystkie podpowiedzi.

#pcmasterrace
  • 6
@hungry_hound: obadaj w OSD afterburnera co ci bottleneckuje, w skrócie jak grafa nie dochodzi do 100% wykorzystania to procek ją spowalnia, jak leci na 100% to grafa do wymiany, oczywiście można tak do usranej śmierci upgradować sprzęt, bo nigdy nie zbalansujesz 1:1, zawsze albo procek albo grafa będzie się pocić, dodatkowo z gry do gry inaczej, ja za kres bym uznał satysfakcjonującą ilośc FPS w maksymalnej rozdziałce i odświeżaniu dla twojego
@hungry_hound:
Dziękuję Panowie za wszystkie porady.
Finalnie zdecydowałem się przekroczyć budżet i trochę przez pomyłkę złożyłem cały nowy zestaw xD

Przed zamówieniem nie sprawdziłem że 7800x3d jest na am5, więc jak już zamówiłem to postanowiłem zmienić też mobo i ram.

Jeżeli kogoś interesuje to całość jaka złożyłem to:
Ryzen 7800x3d
Inno3d 4070 ti super
Msi a850g
Corsair vengeance 6000 MHz 32 gb
B650 gaming wifi plus

Komputer złożony, ale czeka na