Wpis z mikrobloga

@Niewiemja: ja w roku miałem tyle papryki że musiałem rozdać sąsiadom. Przetworów porobiłem tyle że już na krzakach nowe papryki rosną a ja mam chyba z 5 worków leczo z zeszłego roku i w uj słoików papryki w zalewie XD
@Niewiemja: ale lepszej jakości macie paprykę. Papryka lubi ciepło ale nie upały. Ma potem owoc cienkie ścianki. Dobrze zrobiłem zostawiając zeszłoroczne krzewy na ten rok. Szybciej zaczęły owocować póki jeszcze nie ma upałów.
  • 1
@endo500: To dla oka i nosa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

sadzisz w ucięte butelki?


@siepan: Tak, najlepsza opcja. Są kwadratowe tak że można sporo ich zmieścić obok siebie, nie ma pustych przestrzeni. Mam butelki 250 i 480ml tak że po wysiewie w multiplacie moge je jeszcze dwa razy przesadzić przed sadzeniem do pojemników końcowych
no to ja podobnie i twoje są dużo większe. Stosujesz jakieś preparaty?


@Ravenuss: @eskelguard moje też dużo mniejsze (i nieco wyciągnięte, ale to można przepikować) pomimo parapetu na południe, a też siane w połowie lutego. Bez doświetlania musimy być cierpliwi i czekać na kwietniowe słoneczko. (,)
  • 0
@Ravenuss: @Krupier Dużo zależy od podłoża. Te wyżej były wysiewane w prawilnym podłożu z hodowli dzdzownic, te poniżej w premium ziemi Wokasie "żyzny czarnoziem". Już drugi sezon i w tym gównie nic nie chce rosnąć.

@Niewiemja: jest jeszcze sens wysiewać w tym roku?


@recc: Nie ma. Chociaż spytaj jeszcze @magnes125 Ona wysiewała w kwietniu i ładnie jej rosły. Tylko ona może Ci dać nadzieje.

Jakie podstawki?
Niewiemja - @Ravenuss: @Krupier Dużo zależy od podłoża. Te wyżej były wysiewane w pra...

źródło: 20240324_225224

Pobierz
@Niewiemja: ( ͡° ʖ̯ ͡°)
no właśnie chodzi o te czarne podstawki. Widzę, że są z większymi i mniejszymi otworami. Trzeba jakieś minimum objętości zachować czy nie ma to znaczenia przy wysiewaniu nasion?
@recc No ja pierwszy raz wysiewałam papryki pod koniec marca. Trzymałam je normalnie na parapecie i byłam bardzo zadowolona na koniec sezonu. Tylko, że nie były super hoty. Takie odmiany środka raczej jeśli chodzi o ostrość.