Wpis z mikrobloga

Jeśli się zastanawiacie skąd był taki wystrzał na giełdzie przez ostatni czas,dlaczego tak dolar spadł ? dlaczego ropa rośnie oraz złoto (surowce) to zapraszam , aha i jeszcze jedno dlaczego BTC wystrzeliło? bo pisałem wielokrotnie, że jak dolar rośnie to #kryptowaluty spadają ( zarobiłem wtedy na shorcie 30% całkowitej wartości btc) a jak dolar spada to #btc rośnie - i tak się właśnie stało (znajdę wpisy na ten temat, bo mam wszystkie screeny ze starego konta- nie ma do niego dostępu, bo zmieniłem numer oraz telefon i nie sposób się do niego dostać)

Skąd to wiedziałem, że tak to będzie wglądało, to po prostu interesuję się #gielda #ekonomia #polityka #historia #finanse. Można powiedzieć,że jest to poniekąd moja pasja, zajawka - mam jakiś syndrom: a przeczytam jeszcze jeden artykuł

W październiku 2022 roku napisałem post:

Co jest lepsze?
Inflacja vs.recesja ?

Jeśli chcecie, aby już nie podwyższali stop procentowych, czyli liczycie na Piwot Fedu,dzieje się następująco-
-Osłabia to dolara
-wystrzał giełdy
-Wzmacnia to inne waluty m.in euro
-Powoduje wzrost surowców
-Zwiększa inflacje w Stanach (słaba waluta = duża inflacja, mocna waluta = mniejsza inflacja)
-Powoduje,ze year treasury yields maleje, wraz z oczekiwaniami recesyjnymi, naprawia odwrócona krzywa dochodowości (inverted yield curve)
Ale,co z tego?tylko na chwile pomaga strefie euro,poprzez spadek dolara i umocnienie euro,ale nawet jak dolar by spadł te 30-50 centów,to nie oznacza,ze byłby tani
A ze spadkiem dolara wiążą się natychmiastowe wzrost cen surowców, od razu gaz i benzyna będą dużo droższe i cena będzie się pięła do góry,a to spowoduje kolejny wzrost inflacji (świat,się nie rozwija przy drogiej benzynie-droga benzyna.=recesja)chodzi o to,ze większość surowców na świecie rozliczana jest w dolarze, a to, ze będzie trochę tańszy dolar nic nie oznacza, bo w międzyczasie cena surowców będzie dużo większa i po przeliczeniu ich po cenie dolara będzie drożej niż wcześniej
I w ten oto sposób jest gorzej niż było
Inflacja tak czy inaczej stanie się stagflacja a za chwile recesja, a ceny dalej pozostaną wysokie
Tak czy inaczej będzie bezrobocie,bo firmy muszą ciąć wydatki a najlepszym na to sposobem jest ograniczenie załogi, bo przecież nie ma już takiego zapotrzebowania, także zwolnienia tak czy inaczej będą postępować

Natomiast natychmiastowe wprowadzenie nas w recesje, również spowoduję bezrobocie(tak samo jak w przypadku inflacji)ale te osoby co zostały przy pracy, powoli odbudują gospodarki, bo nie będzie zjadającej już wszystkie przychody inflacji-ceny będą mniejsze w każdym możliwym segmencie (tak również nieruchomości)

Także każdy co mówi w tym rządowym narzędziu propagandy (gazeta,telewizja,radio),ze jak fed to zrobi (podniesie stopy)to kończymy recesja!!!

A co ma niby zrobić? odpuścić? przecież to i tak doprowadzi do recesji (ceny pozostaną takie same-wysokie, do tego wzrośnie cena paliwa, to jak może być to lepsze?ale tego te ku ...szony telewizyjne nie powiedzą)

Widzimy, ze cały czas podnoszą stopy a mimo to w sklepie jest, coraz drożej, dlaczego?(pomimo, ze drukarki zakręcone)
Bo są tak daleko w walce z inflacja, póki nie będzie to ogarnięte poprzez większe stopy, to straca nie tylko Ci, co wzięli kredyty, ale nowe pokolenie ,bo będziemy się dużo dłużej podnosić z kolan do tego drenują skarb państwa

Jak można w ogóle myśleć,ze będą obniżki?
Policzcie różnice jaka jest pomiędzy stopami procentowymi a inflacja,czy wynosi 2 max 3%,żeby w ogóle widzieć światełko w tunelu, no właśnie...
Pamiętajcie,podnoszenie stop zadziała,ale jest jeden problem: wydatki rządowe które dna nie maja.(na jakiekolwiek by to nie było potrzeby) także nie dziwcie się, bo mimo, ze podnoszą stopy, to nic nie daje bo drenują skarb państwa
Póki tego nie zaprzestana nawet nie ma co liczyć na poprawę
Do walki z inflacją są następujące narzędzia:
Podnoszenie stop
Podnoszenie podatków.
Obniżka wydatków rządowych!!!!!- a właściwie to zaprzestanie drenowania skarbu państwa
To wszystko powyżej musi mieć miejsce

Sprawa wygląda tak:już.dawno powinni podnieść.stopy jak inflacja przekraczała krytyczne 3%, natomiast działali jak była na poziomie 8!!!
tle wynosiła przed wojna!!!
Także pierwsza kwestia
Kolejna jest taka,ze od. Razu powinni podnosić agresywnie stopy,dzisiaj kredytobiorcy byliby może w tym samym miejscu,jeśli chodzi o raty,kredyty,ale nie byłoby już inflacji, która grabi bezlitośnie, bo już znajdowali byśmy się w recesji a od tego momentu tylko do przodu

#nieruchomosci #sejm
Questorius - Jeśli się zastanawiacie skąd był taki wystrzał na giełdzie przez ostatni...

źródło: inflacja vs recesja

Pobierz
  • 16
  • Odpowiedz
  • 4
@Atari_65XE:
Uważaj na ten wszechobecny bełkot czyli, że jest dobrze, nie jest dobrze jest fatalnie

Ropa rośnie ,ludzie zadłużeni,dolar spada (przez ten bełkot - im słabsza waluta tym słabiej się walczy z inflacją) rosnące ceny jedzenie oraz nie sposób kupić mieszkanie, czy dom - ceny są bardzo wysokie, silny rynek pracy oraz większe płace (tak się nie walczy z inflacją, bo stymuluja gospodarkę zamiast ją ochładzać), migranci także jest to oczywiste
  • Odpowiedz
  • 2
Przez wszystkie benefity, dodatki, 800 plus (socjal) podwyżki płacy(socjal), koniec dopłat do prądu, koniec osłonowej tarczy na żywność oraz wzrost benzyny spowoduję wystrzał inflacji . Tak jak mówię jest źle a będzie jeszcze dokręconą śruba

Poza tym nie wiem czy wiesz , ale Chiny maja nieciekawie, tam padł filar gospodarki budownictwo, wszystkie czołowe firmy na skraju bankructwa. Także jak się obudzą w USA ( a tak się stanie) to walnie cała światowa
  • Odpowiedz
@Questorius: ludzie wcale nie są tacy chętni do wydawania kasy na prawo i lewo
Straszy się nas wojną, wchodzą regulacje budynkwe gdzie istnieje obawa o majątki. W takich warunkach ludzie trzymają kasę na czarna godzinę. Innaczej nie potrafię tego wyjaśnić. Usługi w tej chwili leżą na łopatkach, za chwilę trzeba będzie ludzi zwalniać, lokale wypowiadać. Więc konsumpcja jest w jakiś sposób przyhamowana. To naprawdę już źle wygląda
  • Odpowiedz
7-8% inflacji w PL pod koniec roku, róbcie screeny - no chyba, że rząd znajdzie kieszeń, z której wyciągnie na przedłużenie tarcz na prund ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chiny póki co walczą żeby deweloperka nie jebła - ale to trwa już od 2019 xD Nie brakuje opinii, że demograficznie i gospodarczo przespali już najlepszy moment na atak na Taiwan o dobre kilka lat (covid nie pomógł, wyniki Putina
  • Odpowiedz
  • 0
@WaveCreator:
Popieram!!!!
AD1 nawet jak znajdą na tarcze to nic nie da ponieważ odczujemy to w inflacji - inflacja wzrośnie

DA2 - uważam że zaatakują, teraz budują fabryki chipów w USA - po co? że niby chcą, aby lokalni zarobili? nonsens,przecież liczy się tylko kapitał i generowanie jak największych zysków - taniej jest na Tajwanie zagonić tania siłę robocza do pracy.Dla mnie jest to proste że wiedzą co się święci i
  • Odpowiedz
  • 0
@Louis_de_Pointe_du_Lac:
No jak to co ?
Przecież jak Powell był jastrzębi i podnosił cały czas stopy procentowe, to było wiadome, że dolar urośnie a Btc spadnie, tu screen z tego shorta, który opisałem w poście ( 2 shorty z 28k na 21k)

Teraz Powell przez ostatni czas był gołębi, może stóp nie obniżał, ale jego retoryka sie całkowicie zmieniła i dlatego dolar spadł

Tu jest link do mojego filmu o ekonomi
Questorius - @LouisdePointeduLac: 
No jak to co ?
Przecież jak Powell był jastrzębi i...

źródło: btc1

Pobierz
  • Odpowiedz