Wpis z mikrobloga

Jakoś z dupy pojawiło mi się na głównej youtuba intro Jama Łasicy. Ogarnięty nostalgią puściłem parę odcinków i tak jak za dzieciaka podoba mi się ta obrzydliwa kreska i klimat kreskówki. Nie ma niestety żadnego legalnego źródła by obejrzeć serial, mimo iż HBO Max powinno posiadać prawa do kreskówek Cartoon Network, więc kupiłem wszystkie 4 sezony Krowy i Kurczaka w dobrej jakości i z angielskimi napisami na zatoce ( ͡° ͜ʖ ͡°). Krowy i Kurczaka, ponieważ Jam Łasica to ta sama kreskówka, w co drugim odcinku Krowy jest segment z Jam Łasicą.

Niewiele pamiętam z tej kreskówki, więc czuję się jakbym teraz oglądał zupełnie nowe show. I jezus maria jakie to jest wspaniałe xDD Tyle obrzydliwych żartów z podtekstem, które wyłapie tylko dorosły. Dodatkowo kreskówka zyskuje z oryginalnym dubbingiem, gdyż jest jeszcze więcej żarcików słownych, które możemy już uświadczyć w samym intro:
"Momma had a chicken, Momma had a cow, Dad was proud, he didn't care how" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po polsku brzmi: "Mama ma kurczaka, mama krówkę ma, Tata jest dumny, nie wiesz nawet ja"(????)

Oglądam teraz odcinek jak Krowa rozpacza, że kolega z jej klasy w którym się kocha nie zwraca na nią uwagi. Koleżanki doradziły jej, że to przez małe rogi na głowie, więc wypchały stanik papierem toaletowym i założyły jej na łeb XDDD??

Polecam wszystkim fanom wszelkich kreskówek i tym, którzy tak jak nie mają co teraz oglądać.

inb4 ohhh no kurrrrr w latach 90 to były kreskówki na cartoon network, teraz tylko grzeczne, poprawne politycznie gówno. Gówno prawda, obejrzyj Regular Show, Adventure Time, Clarence i wiele więcej wspaniałych, niegrzecznych kreskówek stworzonych po 2010 roku. Jednak trzeba przyznać, że Krowa i Kurczak to wyjątkowe dziedzictwo kreskówkowe o które trzeba dbać.

#seriale #kreskowki #cartoonnetwork #nostalgia #adventuretime #krowaikurczak #jamlasica
eleganckichlopak - Jakoś z dupy pojawiło mi się na głównej youtuba intro Jama Łasicy....

źródło: krowa i kurczak

Pobierz
  • 19
@eleganckichlopak: Szkoła animacji też się zmieniała. Mówił o tym kilka lat temu w wywiadzie Danny Antonucci (twórca Ed Edda i Eddy'ego), że nie zatrudnia się animatorów, a jeśli to po to żeby narzucić im już konkretną wizję. Do robienia kreskówek zatrudnia się typowo pisarzy i komików, którzy o animacji jednak nie mają aż takiego pojęcia. Stąd same kreskówki mogą urzekać co najwyżej ciekawym scenariuszem, ale niczym więcej zazwyczaj.

Jak spojrzy się
@eleganckichlopak: Można się śmiać, ale kiedy po latach puściłem sobie ponownie Johnego Bravo lub Ed, Ed & Eddy zdałem sobie bardzo szybko sprawę z tego, że to mnie bawi znacznie bardziej obecnie jak za dzieciaka. Jakiś czas później włączyłem sobie również obecne Cartoon Netwoork i strasznie ciężko mi się to oglądało dosłownie męczyłem się, jest przepaść kolosalna. Z tych nowych kreskówek to chyba Gumbal się tylko broni, dziś przynajmniej czasami w
Cztero0404 - @eleganckichlopak: Można się śmiać, ale kiedy po latach puściłem sobie p...
Kiedyś kreskówki miały bawić też rodzica (żeby wytrzymał wspólne oglądanie tv) teraz ludziom jakoś bardziej zależy na dzieciach i wytrzymują te beznadziejne bajki robione na jedno kopyto. Nawet Shrek tak wygląda, że na zmianę śmieje się dorosły i dzieciak.


@not_me: Nie wiem ile ogólnie jest prawdy w tym, ale Cartoon Netwoork w Polsce było w kategorii dla dzieci obok tych Mini Mini i ZigZapu zawsze zaś w UK podobno było to
@ruda_stuleja: Naczelny problem kreskówek na Cartoon Netwoork obecnie jest taki, że przede wszystkim są one za bardzo ugrzecznione kiedyś miałeś Mroczne Przygody Billy'ego i Mandy, Dom Dla Zmyślonych Przyjaciół gdzie był Michel Jordan ktory podobno wymyślił tego dużego czerwonego ziomka w scenariusz i taki dużo brudniejszy styl tych kreskówek jeśli chodzi o kreskę nawet Scoobiego Doo stare odcinki z lat 60-70? bodajże zajebiście się oglądało a dzisiejsze Cartoon Netwoork widać, że
@Cztero0404:

@not_me: Nie wiem ile ogólnie jest prawdy w tym, ale Cartoon Netwoork w Polsce było w kategorii dla dzieci obok tych Mini Mini i ZigZapu zawsze zaś w UK podobno było to jako dla dorosłych XD


W UK było pasmo Adult Swim po 20 bodajże z kreskówkami bardziej dla dorosłych. Wpływało to na ogólny rating.

Naczelny problem kreskówek na Cartoon Netwoork obecnie jest taki, że przede wszystkim są one
@ruda_stuleja: Jak nigdy nie miało być Cartoon Netwoork jeśli nawet jak idziesz kupić ciuchy z Rick&Morty są one na licencji Cartoona we wszelkich H&M, Croppach itp Co do studiów ciężko żeby było normalnie jeśli mają robić nowe Scooby Doo i wzięli jakichś ludzi którzy zrobili z Welmy czarna lesbijkę XD
@Cztero0404:
Bo Adult Swim należy do Cartoon Network. To pasmo programowe z własnym dyrektorem programowym.

Kwestia studiów animacyjnych to akurat co innego niż kwestia scenarzystów zatrudnianych przez producenta, czy nawet wytwórnię. Ale tu też powody są inne, pisałem o nich wyżej. Rynek jest teraz inny po prostu. Inne są realia produkcyjne, dystrybucyjne, inna jest widownia. Aktualny sposób konsumpcji treści po prostu nie sprzyja błędom. Nie ma pasm reklamowych i powtórek. Trzeba