Wpis z mikrobloga

@essos: największą zaletą manuali jest możliwość uruchomienia na pych jak ci siądzie rozrusznik. Jak zepsuje się w automacie to tylko laweta i warsztat.
największą zaletą manuali jest możliwość uruchomienia na pych jak ci siądzie rozrusznik. Jak zepsuje się w automacie to tylko laweta i warsztat.


@v-tec: odpalałem wiele razy auto na pych, ale zawsze to był padnięty aku - nie rozrusznik. Padnięty rozrusznik może ci się zdarzyć raz w życiu, albo wcale. A na padnięte aku wystarczy booster z aliexpress

Niezaprzeczalnym i kluczowym plusem dla samochodow z manualną skrzynią biegów, jest fakt ze w
Padnięty rozrusznik może ci się zdarzyć raz w życiu, albo wcale


@Atreyu: W ciągu ostatnich ~7 lat padł mi rozrusznik 4 razy, w różnych samochodach. w dwóch prywatnych i w dwóch służbowych. W jednym które kupiłem to był robiony bo gość miał papier i jeszcze gw była na rozrusznik. więc też mu poleciał.
Zakłady specjalizujące się stricte w rozrusznikach też znikąd się nie wzięły i się utrzymują tylko z naprawy rozruszników.
@essos no co Ty pierd@$lisz, przecież w trybie manualnym tak samo zbijasz biegi jak w manualnej ( ͡º ͜ʖ͡º) ale też kiedyś byłem( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) anty automat, wystarczyło że zacząłem jeździć w pracy automatem a później jedno drugie auto już tylko automat, a dwuaprzegłóweczka to bajeczka.
  • 0
bzdety ile razy miałeś awarie hamulców? Ja raz za ponad 20 lat.


@sberatel: Wystarczy zebys sie zabił xD Drugiego życia nie amsz. Mi sie nie przytrafiło, ale ja jestem gorzej niz niedzielnym kierowcą, za to mojemu ojcu chyba ze 2 razy i wtedy wlasnie skrzynia go ratowała
@PiotrFr: w pogromcach mitów to sprawdzali, nawet z ręcznymi szybami nie da się ich otworzyć bo woda za mocno naciska.
Trzeba poczekać aż się całe auto wypełni wodą i ciśnienie się wyrówna wtedy można próbować wychodzić.