Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się nad rozwinięciem działalności w temacie diagnostyki samochodowej. Coś pokroju działalności z kanałów Autonomis, EKG Auto Serwis na YT. Chciałbym skupić się na diagnostyce, elektryce i elektronice, a jeśli zajdzie potrzeba wymiany jakichś grubszych elementów mechanicznych to zlecać to innym serwisom. Realizowałbym to po godzinach pracy w IT stopniowo rozszerzając działalność, aby, w przyszłości całkowicie zrezygnować z etatu. Ktoś z Was prowadzi taką działalność i może mi powiedzieć czy jest to bardziej opłacalny biznes niż stricte mechanika? Jakieś stawki za roboczo-godzinę bądź inne porady?
#motoryzacja #samochody #biznes
  • 5
  • Odpowiedz
@Marianpol:

jeśli zajdzie potrzeba wymiany jakichś grubszych elementów mechanicznych to zlecać to innym serwisom


I jak sobie to wyobrażasz? Wiesz, że każdy warsztat od razu #!$%@? ci 3x wieksza cene niz dla goscia z ulicy?
  • Odpowiedz
@Marianpol obecnie do dobrych elektryków i elektroników samochodowych kolejki są na miesiąc lub dwa do przodu, stawki do 200/h. Ale nie oszukujemy się musisz być dobry i umieć zrobić wszystko od adaptacji kluczyka do naprawę sterownika silnika. Po za tym jeżeli myślisz że diagnostyka polega na czytaniu błędów to powodzenia.
  • Odpowiedz
@Marianpol jak dla mnie sprawa jest prosta... Jeśli nie umiesz w mechanikę, to nie baw się w elektronike samochodów - to wszystko jest zbyt powiązane. To nie wymiana żarówki czy szczotki w alternatorze.
Poza tym warsztaty nie lubią "robić po kimś" bo raz, że widocznie się na tym nie znasz, skoro nie wymieniasz lub dwa cena będzie kosmos!
  • Odpowiedz
  • 0
@kexus512: Wybacz, źle się wyraziłem. Odsyłałbym ich z diagnozą do mechanika, aby to on zająłby się naprawą.
@prezeees: Masz na myśli budkę z kebabę? Ja bym chciał się dorobić jeszcze za życia
@sberatel: Dokładnie wiem jak wygląda diagnostyka, że to nie tylko błędy ale też parametry rzeczywiste, sygnały cyfrowe jak i analogowe. Wiem jak korzystać ze schematów elektrycznych, not oraz metod diagnostycznych. Jestem po technikum elektronicznym, więc wiem jak
  • Odpowiedz