Wpis z mikrobloga

@_gabriel: Ciężko powiedzieć że sobie z tym radzę, bo siadam do pracy i od razu mam problemy z pamięcią i koncentracja.

Przestałem leki zażywać, rzuciłem się na inne rzeczy nie związane z pracą. Niestety mam taki charakter że jak jest coś do zrobienia to to biorę (interesuje mnie to i nikt mnie nie zmusza): samochód zepsuty naprawiam, coś kolo domu to w moment kopię, hydroizolacja tarasu, robię. Taki over commitment.
Chyba
  • Odpowiedz
@_gabriel: Nie ogarnąłem i skończyłem w pracy na produkcji, a dorabiam na remontach. Zero pamięci, zero koncentracji, non-stop szum w bani, czasami po prostu siadam i płaczę jak dzieciak z bezsilności, no ale jest jak jest. Ludzie coś do mnie mówią, a ja nic z tego nie rozumiem, a jak rozumiem to nie wiem co gadać, bo nie wiem, czy wypada, bo przecież jakiś wypaczony z uczuć jestem.
  • Odpowiedz
@_gabriel: metylofenidat rozpsychotycznia. Jest przeciwwskazany z schizofrenii oraz m.in. padaczce czy ChAD. Dlaczego? Bo zwiększa ilość noradrenaliny, powodując pobudzenie i rozpsychotycznia. A psychoza jest zbędna.

Czy przyjmujesz leki regularnie? Większość neuroleptyków poprawia pamięć i koncentrację. Część powoduje jednak efekty cholinolityczne. Może to powodować pogorszenie możliwości skupienia.

Generalnie ma rynku są dostępne leki pierwszej, drugiej i od niedawna trzeciej generacji. Więc jest sporo możliwości leczenia. Każdy z tych leków wykazuje różną skuteczność
  • Odpowiedz