Wpis z mikrobloga

@Szalom: miał powstać most krasińskiego na wysokości matki teresy z kalkuty - placu wilsona, nie powstał przez protesty zgredów. Wciąż nie ma łącznika między rondem wiatraczna, radzymińską i rondem żaba - nie ma kasy. Podpowiem - ulicami jeździ również zbiorkom, czyli plebs do roboty. Mieszkańcy cierpią z powodu korków, wydłużonego czasu jazdy i większej emisji co2
120mln na kładkę wyłącznie dla pieszych i pedalarzy to jest kompletny kretynizm - za tyle (albo niewiele więcej) to można by zbudować pełnoprawny most. Dla porównania most nad Wisłą na południowej obwodnicy Warszawy kosztował 190mln:


@Fennrir: super, tylko że tam żadnej senownej drogi w okolicy nie ma więc i ją trzeba by zbudować xD
@Fennrir Pracowałem przy tym projekcie, co prawda inne zadanie, ale…. Porównujesz koszt budowy mostu na podstawie umowy z 2015 roku gdzie 758 mln to kwota bazowa. Dodaj do tego wszystkie aneksy i inne koszty które tutaj są nieuwzględnione i już będziemy bliżej 1 mld co daje kwotę 10x większą. A dodatkowo uwzględnij inflację i już te 120 mln zaczyna wyglądać bardziej realnie. Nie uzasadniam budowy tej „kładki” tylko wiem jak to wygląda
120mln na kładkę wyłącznie dla pieszych i pedalarzy to jest kompletny kretynizm - za tyle (albo niewiele więcej) to można by zbudować pełnoprawny most. Dla porównania most nad Wisłą na południowej obwodnicy Warszawy kosztował 190mln:


@Fennrir: Ale po tym moście nie mogą jeżdzić rowery i jest tylko 10 x szerszy od tej kładki xD
@Fennrir no wiec wlasnie, nie 190ml a 758mln. Przeciez ten most trzeba do czegos podlaczyc a nie tylko wybudowac. Ja tam bede go uzytkowal intensywnie mimo ze na ten moment podlaczenie od prawej strony wisly konczy sie na wislostradzie bez przejscia dla pieszych
@goparys I jak zwykle prostacki komentarz ad personam od prostackiego typa który nie patrzy dalej niż czubek swojego nosa i nie rozumie w jego prostackim mniemaniu jak można mieć inne zdanie niż on x d

Prawo jazdy mam od 15 lat i robię kilkanaście tysięcy kilometrów miesięcznie. Za to Ty obstawiam wozisz swoją dupę do roboty rano i po południu i wielki kierowca #!$%@? mistrz kierownicy xD
@KonwersatorZabytkow Tak wiadomo, jak się robi nową drogę dojazdową do centrum to jest mniejszy ruch, w końcu intuicja tak podpowiada. Nie ma wcale tak że więcej dróg zachęca do jazdy samochodem i generuje większy ruch.
@diler_biedy Gdyby zrobić most tylko dla zbiorkomu i tak byłby ból dupy. Zresztą w tamtym rejonie chociażby jest metro pod Wisłą, mogłoby być lepiej ale nie jest źle.