Wpis z mikrobloga

Oto jak żałosny jest @mBank xD
Dostaję przelew od Alior leasing (bardzo podejrzane zapewne)
Próbuje z uzuskanych środków wykonać przelew poprzez google pay, by opłacić fakturę.
I tu wkracza wielki pan mbank- blokuje nam dostęp do środków firmowych. Właściciel firmy w innym, małym mieście, gdzie nie ma oddzialu mbank. Ja mając pełnomocnictwo notarialne, które mocuje mnie do podpisywania WSZYSTKICH DOKUMENTÓW, WYSTĘPOWANIA PRZED BANKAMI, DYSPONOWANIA ŚRODKAMI FIRMY I ZARZĄDZENIEM RACHUNKIEM jadę do oddziału mbank. Co słyszę? Ano słyszę, że oni mi nie uznają tego pełnomocnictwa, bo powinienem mieć napisane, ze mam pełnomocnictwo do reprezentowania firmy w MBANKU W SPRAWIE ODBLOKOWANIA KONTA xD rozumiecie? Według mBank w pełnomocnictwie powinienem wymienić wszystkie banki, firmy, insytucje, oraz wszelkie możliwe procesy i sprawy, ktore mogę w nich zawierać. Z osobna xD
Właściciel firmy dowiaduje sie, ze musi podać numery rachunkow Z i NA który próbował wykonac przelew. Gdy oddzwania na infolinie to słyszy, ze jednak potrzebne inne, dodatkowe dane. Ponownie się rozłącza, spisuje potrzebne dane, oddzwania, dowiaduje się, ze środki zablokowane, sprawa przekazana do kolejnego działu. Może zadzwonią dzisiaj, może jutro, a może wlasciciel będzie musiał dymać 50km w jedną stronę, by stanąć w oddziale i powiedzieć, żeby łaskawie odblokowali środki.
Może ktoś mi podpowie, czy mogę się domagać od tych błaznów jakiegoś zadośćuczynienia lub odszkodowania, i jeśli tak, to w jaki sposób?
Na ten moment blokada na 60 tys zl, niezapłacona faktura i VAT właśnie na taką kwotę.

***** mBank
#banki #bankowosc #mbank #firma #pieniadze
  • 10
  • Odpowiedz
  • 0
@programista15cm: akurat revolut to przy nich wzór do naśladowania. Kiedyś chcialem przewalutować większą kwotę, taką naprawdę większą. Poprosili o weryfikację dochodów NIE BLOKUJĄC mi środków. Wysłałem to właśnie pelnomonictwo, że to środki firmowe, zaproponowali dodatkowe konto firmowe dedykowane, przeprosili za niedogodności. Sprawa zamknięta kilkoma wiadomościami na czacie i skanem dokumentów
  • Odpowiedz
revolut to przy nich wzór do naśladowania


@WuZet_: to się zmieniło, jakiś czas temu revolut przodował w blokowaniu środków i sprawdzaniu dokumentów przez kilkanaście dni
  • Odpowiedz
@WuZet_: To nie jest tylko mBank w kazdym banku sa takie akcje. W Aliorze mi tak samo zablokowali konto i zero informacji o co chodzi, informacje udzielą tylko w odziale, jade do odziału w sowim mieści i okazuje się że to nie jest oddział tylko "placówka partnerska" i mam jechac do odziału, więcj jade 60km i okazuje sie że w tym dniu ten odział nie pracuje bo świeta ale pracuje oddział
  • Odpowiedz