Wpis z mikrobloga

#pracbaza #pracait #inwestycje #praca #warszawa #kapital

Mam do Was pytanie oraz chce zaczerpnąć inspiracji jak rozwiązać nasz (mój i żony) problem.

Kariera:
Wraz z żoną ukończyliśmy studia informatyczne z tytułem magistra/inżyniera. Podczas studiów znaleźliśmy staż (ja Python Developer, żona w analityce biznesowej.
Niedługo stuknie nam 30 lat, ja już Senior w przyjaznym korpo (na pracę nie narzekam 3x zdalnie 2x stacjonarnie). Łącznie ok. 20-30h przepracowane w ciągu tygodnia, czasami jak więcej pracy to 1/1. Moje zarobki oscylują w okolicach 40-50tys zł umowa B2B.

Żona jest dosyć wysoko położoną personą, także w korpo w branży co zaczynała. Jej zarobki w granicach 30-40tys netto.

Miejsce pracy: Warszawa

Jesteśmy w stanie miesięcznie odkładać ok. 50-55 tys zł. Od początku kariery większość zarobków odkładaliśmy na konto bankowe. Póki co uzbierało nam się ~3 miliony zł + mieszkanie na własność.

Doszliśmy do wniosku, że pora zainwestować. Pytanie brzmi w co najlepiej zainwestować?

-Chcielibysmy rozłożyć to na 3 różne inwestycje, krótko - długoterminowe.
-kupic mieszkanie pod wynajem? W większym mieście, czy kilka w mniejszym?
-Jak rozporządzić te pieniądze
-Jakim rozwiązanie będzie najlepsze?
  • 107
  • Odpowiedz
@Dzonsin: Jak kiedyś dotrzesz do takich pieniędzy to się też dowiesz, że istnieją doradcy finansowi i inni tacy. Wszystko przed Tobą, powodzenia! :)
  • Odpowiedz
@myidioci: No to mówiłem, że zależy jakie ktoś ma oczekiwania od życia. Inna już sprawa, że wiele osób które dostają nagle duże pieniądze (np. wygrywając na loterii) roztrwania fortunę w parę lat.
  • Odpowiedz
@Dzonsin: Sorry ale z takimi zarobkami to ja nie wiem co ty programujesz w tym pythonie, chyba gre w memory xDD A żona patrząc na jej zarobki to wysoko postawioną osobą jest co najwyżej w kiosku ruchu.

W wawie minimum 70k/miesiąc na samo przeżycie
  • Odpowiedz
@Rocky_Zuma_Skye: w banku ? napewno nie po "10 latach pracy" po programownaniu jak pisał nasz OP bajkopisarz. przeczytaj początek, bo tracisz o co chodzi w komentarzach...i jeszcze NETTO. magiczne slowko
  • Odpowiedz
@Dzonsin

-Zarabiaj kilkadziesiąt tysięcy miesięczne
-pracuj na w korpo na poważnym stanowisku
-pytaj się na stronie z memami o papiezu w co inwestować, zamiast doradców finansowych.

Po co robicie takie baity?
  • Odpowiedz