Wpis z mikrobloga

Siostrzeniec buduje kompa do grania, budżet 8-9 tysięcy złotych.

To co wybrał razem jest 7129,77 zł (nie szkodzi, taniej może być).

link Karta graficzna GIGABYTE GeForce RTX 4060 Ti Gaming OC 16GB DLSS 3 2299 zł

link Procesor AMD Ryzen 5 8600G 1028,50 zł

link Płyta główna GIGABYTE X670 Aorus Elite AX 999 zł

link Pamięć RAM KINGSTON Fury Beast RGB 64GB 5200MHz 969 zł

link Dysk CRUCIAL T700 2TB SSD 1226,27 zł

link Zasilacz MSI MPG A850GF 850W 80 Plus Gold 509 zł

link Obudowa KRUX Trek KRX0015 99 zł

Monitor ma o rozdzielczości 2k (używa na ten moment do konsoli).

Podstawy mu podpowiedziałem, dobranie proca AM5, dobranie płyty głównej do proca, RAM do proca, chciał 96 GB RAM ale powiedziałem żeby wziął 64 GB, dysku SSD z PCIe 5.0 bo najwydajniejszy, mniej wydajny zasilacz bo po co taki (ale i tak jest za mocny, jak rozumiem 650 W by wystarczył).

I pytania:

1. Proc inny? AMD Ryzen 5 7600X? AMD Ryzen 5 7600(polecony gdzieś do tej karty graficznej, ale niedostępny teraz na mediaexpert)?

2. Zasilacz inny? Może być ten: link
Zasilacz ENDORFY Supremo FM5 650W 80 Plus Gold 369 zł?

3. Osobne chłodzenie do proca? Ja mam SILENTIUMPC Fortis 5 ale niedostępny w mediaexpert.

4. Ta obudowa to pomieści?

5. No bo karty graficznej lepszej raczej nie ma? Wiadomo, takiej którą się da wykorzystać i nie jest z kosmosu cena.

#sprzetkomputerowy #pcmasterrace #pc #nvidia #geforce #dysk #ssd #skladamkomputer
  • 12
  • Odpowiedz
  • 3
@look997 o kurła, ale dziwny mishmasz.

Widać, że coś próbuje ale się nie zna na szczegółach.
Dobrze mu podpowiadasz, choć nie ma potrzeby brać dysku pcie 5.0.
Przede wszystkim karta - serii rtx 4070 co najmniej w tym budżecie i to pewnie nawet na spokojnie z dopiskami super i Ti ( ͡º ͜ʖ͡º)

Polecam tu też swoje uslugi:
#majk3lskladapcty
  • Odpowiedz
@look997: Jak dla mnie wszystko źle. Karta w tym przedziale to powinno być minimum 4070 super, idiotyczna ilość RAMu (32GB wystarczy w zupełności), najtańsza, najpodlejsza obudowa, brak jakiegoś dobrego chłodzenia procesora. Więcej mi się pisać juz nie chce
  • Odpowiedz
link Karta graficzna GIGABYTE GeForce RTX 4060 Ti Gaming OC 16GB DLSS 3 2299 zł


link Procesor AMD Ryzen 5 8600G 1028,50 zł


@look997: Na cholerę procesor z linii G, z zintegrowaną grafiką, a oprócz tego GPU osobne?
  • Odpowiedz
  • 0
@hrumque: Spisałem orientacyjnie, bo on się nie zna, on wiedział jaką kartę graficzną i że dużo ramu i duży dysk, tyle się zna. On młody jest w ogóle. xD
  • Odpowiedz
@look997: Na obudowie nie ma co przesadnie oszczędzać. Może i jest tanio, ale zazwyczaj kosztem braku filtrów. W dodatku te tańsze mają mniej miejsca, trudniejszy montaż. W domu mam sporo sierści i kurzu (pieski), ale w obudowie czyściutko. Za to widać na filtrach ile tego syfu zatrzymują. Ważna jest też się dobra wentylacja, bo wiatraki nie muszą się tak szybko kręcić, więc jest ciszej. Akurat w X-kom jest taka biała w
  • Odpowiedz