Wpis z mikrobloga

Panowie, nie traćcie zdrowych zmysłów z tej spadkowej euforii. Przecież dobrze wszyscy wiemy, że z tego podatku 10% nic nie wyjdzie.

Z resztą reality check był przed beką; miał być portal z cenami unitów w czasie rzeczywistym, miało być ukrócenie pośrednictwa, ukrócenie flipów i co z tego wyszło? Ano jedynie wzrost cen o 50% r/r ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ankieta nastrojów na tagu.

#nieruchomosci #mieszkanie #unit #unity

Co dalej z 10% podatku na flipperów?

  • Zwykła kiełbasa wyborcza - 0.00001% że się uda 73.0% (111)
  • Podatek 10% wejdzie w życie 27.0% (41)

Oddanych głosów: 152

  • 6
  • Odpowiedz
@haha123: Z drugiej strony, szansę podnosi to, że flipper jest zwykle jakimś januszkiem bez większego wpływu na cokolwiek, a ustawy są pisane pod dużych - tj. deweloperów, którzy mają takich januszków w rzyci.

Zagłosowałem natomiast na opcję "kiełbasa wyborcza".
  • Odpowiedz
Daleko mi do lewicy a opowiadam się za tym podatkiem od dawna


@TwojHimars: SLD komuchy a jednak wprowadzili liniówkę 19%. Ta aktualna lewica zabrała się właśnie za indoktrynację a nie za to co kiedyś walczyła. Dlatego jak coś dobrego zrobią to właśnie takie ogólnie zdziwienie jest ;)
  • Odpowiedz
@haha123: #!$%@? z tego wyjdzie bo lewica od początku tej koalicji tańczy jak im KO zagra. Kukucki taki mądry był na temat wpływu kredytu 2% na ceny nieruchów a teraz siedzi cicho i udaje że problemu nie ma XD Nikt z lewicy nie kręci imby jak konfa na temat pracy Narkuna w ministerstwie, ani nawet na twitterze się nie zająknął mimo tego że to był temat jak znalazł dla nich żeby
  • Odpowiedz
@wredny_bombelek: Lewica jest wewnętrznie bardzo zróżnicowana. Dla mnie to mały cud, że Kukucki dał się ustawić Czarzastemu, pewnie tylko dlatego, że chciał mandat w wyborach na prezydenta Włocławka. No ale jeśli ktoś już tam panuje nad Biejat czy Żukowską to niech mi kaktus na czole wyrośnie XD
  • Odpowiedz
@haha123: Moim zdaniem duże szanse, że podatek wejdzie. Fliperzy zostali wrogiem nr 1 i przed wyborami można sobie podbić sondaże. Do tego nikt ich nie będzie bronił, bo nawet deweloperzy za nimi nie przepadają.
  • Odpowiedz