Wpis z mikrobloga

Widzieliście filmy kompresowany przez YIFY? Full HD, trochę oszukane bo 1920x800 ale jakość jest rewelacyjna i zajmuje 1.4GB.

Pół HD czyli pseudo 720p - 1280x544 - zajmuje 700MB. Scenowe BRipy 480p (a tak naprawdę 400) zajmujące 1.5GB ustępują mu jakością w 99%. Polecam.

#film #kompresja #torrent
  • 10
  • Odpowiedz
@O__Q: No tak, ale o co Ty mnie dotykasz? Nie obchodzi mnie rodzaj kompresji. Nie znałem typka i go polecam. Korzystam z prywatnych torrentów, a tu nagle na publicznych zobaczyłem goącia co pakuje to w lepszej jakości i rozdziałce niż scenowe bestsellery. A cały motyw dlaczego to napisałem, to że mam łącze 2Mb max, czasami mniej, i niestety porządny scenowy full HD 15GB, czasami zrobią w 7, nie ściąga się tak
  • Odpowiedz
@zigiscrew: dotykam, bo lubie ;> juz niejeden czlowiek kombinowal, wydawal 1080p, ktore mialy i po 700 MB. a rozdzialka byla mniejsza nawet niz 720p ;]

zeby tyle zajmowalo, cos musialo poleciec. jesli jest rozdzialka i sa FPSy, to bedzie smuzenie i slabsza jakosc dzwieku. cos za cos. wiele z matroszki mozna wycisnac, ale takie zjazdy w wielkosci zawsze cos kalecza ;] cudow nie ma (jeszcze). a on nawet nie chce sie
  • Odpowiedz
@O__Q: Oczywiście zawsze jest coś kosztem czegoś, ale obejrzyj premium rush na spróbowanie i wyrobisz sobie zdanie ;) Mi lepiej teraz ściągnąć te niby full HD zajmujące 1.5GB niż tego Bripa też niby 480p, który również zajmuje 1.5GB . Na małych monitorach na pewno nie widać tego zbytnio, ale na TV powyżej 36-40 cali jest ogromna różnica na korzyść YIFY
  • Odpowiedz
@zigiscrew: nie ogladam praktycznie filmow, wiec mi to zwisa :P

a w moim szajsungu 32 cale jest dosc dobry przetwornik obrazu i w wypadku seriali, z odleglosci z jakiej ogladam, nie ma praktycznie zauwazalnej roznicy miedzy HDTV a 720p ;] dzwiek - wiadomo, roznica bedzie.

a jesli jego ripy bylyby takie dobre, to scena z avi przeszlaby na jego kodowanie. a widac cos jest nie tak z nimi ;]

no i
  • Odpowiedz
a sobie odkopię. Dziwi mnie to, że kiedy taki YIFY potrafi zmieścić 'pseudo hd' w tych 700-800mb rację bytu mają wstawki typu divx, xvid, które wyglądają beznadziejnie. Ktoś tu się wykłócał o jakość dźwięku, czy smużenia, ale nic z tych rzeczy. Wstawki YIFYego są bezbłędne, przy swojej wadze to naprawdę jakość pierwsza klasa: http://yify-torrents.com/browse-movie Dlaczego wykopuję? Ażeby wypromować i dopytać dlaczego nasi uploaderzy nie uderzą w ten 'format/kodek' whatever? Z różnych potrzeb
  • Odpowiedz