Wpis z mikrobloga

Jako rodzic, chciałbym gdyby oczywiście zaszła taka sytuacja, aby moja córka przyszła do mnie i powiedziała, że pękła jej prezerwatywa i potrzebuje antykoncepcję awaryjną. Nie oszukujmy się jednak. Większość już dorosłych córek tego nie zrobi, a co dopiero nastolatka. Utrudnianie dzieciakom dostępu do antykoncepcji nie sprawi, że przynajmniej część z nich nie będzie eksperymentowała zbyt wcześnie z seksem. I choć średni wiek inicjalizacji seksualnej w naszym kraju oscyluje w okolicach 19 lat, nadal kilka procent naszych dzieciaków z różnych powodów seksu spróbuje już wieku 15 lat, a niekiedy nawet wcześniej.

Dlatego wolałbym, aby EllaOne, zwana tabletką "dzień po" była dostępna bez recepty nie tylko w aptekach, ale także np. na stacjach benzynowych, czy w sklepach nocnych. Z tego samego powodu, chciałbym, aby aborcja farmakologiczna (bo EllaOne nią nie jest) także była legalną i dostępną także dla nastolatek w naszych szpitalach procedurą medyczną. To lepsze rozwiązanie niż próby samobójcze ciężarnych dziewczyn, próby terminacji ciąży wieszakiem, czy zabójstwa niechcianych dzieci, że już o depresji i innych bardzo negatywnych aspektach niechcianej ciąży nie wspomnę.
  • 108
  • Odpowiedz
Im wcześniej zajdzie w ciążę, tym lepiej, gdyż jest większe prawdopodobieństwo, że urodzi zdrowe dziecko. Natomiast lewary przedstawiają zajście w ciążę jako straszną tragedię dla kobiety


@joazaxa: o #!$%@? widzę że według wykopowego prawactwa korwin nie dopowiedział z tym że lekka pedofilia nie jest szkodliwa społecznie, teraz to zajście w ciążę w jak najmłodszym wieku to dla prawaków ideał xD to już wiem dlaczego tak bardzo was boli jak ktoś wytyka
  • Odpowiedz
@shoko_asahara: niemerytoryczny argument oparty na równi pochyłej, uwielbiam takie dyskusje xD

POPIERASZ LEGALIZACJE MARIHUANY LEWAKUUUU? JASNEEE MOŻE NIECH JESZCZE DZIECI SOBIE KROKODYLA WSZCZYKUJOM
  • Odpowiedz
Ogólnie to jest ten etap na którym powinieneś sobie zdać sprawę że nie sprawdziłeś się jako rodzic


@Korax: ale wiesz typie że nawet jakby córeczka ruchała się tylko po ślubie, po ciemku, tylko po misjonarsku i nad obrazkiem papieża polaka to i tak może dojść do pęknięcia prezerwatywy? czemu wy #!$%@? wszyscy sugerujecie że jak ktoś korzysta z tabletki dzień po to od razu chodzi na jakieś #!$%@? gangbangi z 50cioma
  • Odpowiedz
@yungdupa: ale wiesz typie że nawet jakby córeczka ruchała się tylko po ślubie, po ciemku, tylko po misjonarsku i nad obrazkiem papieża polaka to i tak może dojść do pęknięcia prezerwatywy?

To niech rodzi dziecko, które sobie zmajstrowała. Seks to nie zabawka.
  • Odpowiedz
@shoko_asahara: zmajstrowała xDxDxDxDxD

chciałbyś być dzieckiem nastoletniej matki? ty zdajesz sobie sprawę, że seks dwóch chętnych osób powyżej 15 roku życia to nie jest przestępstwo i nie podlega karze, niezależnie od tego czy byłoby to więzienie czy niechciana ciąża? dosłownie nie potrafię sobie wyobrazić większej dehumanizacji życia ludzkiego jaką prezentują tacy ludzie jak ty, dla których narodziny człowieka i macierzyństwo jest karą
  • Odpowiedz
@claudio_caniggia: @Anacron @yungdupa @Noniusz

Ludzie, którzy zrównali seks z potrzebą fizjologiczną, mają mniejszy sukces reprodukcyjny.

W Europie Zachodniej już powoli następuje wymiana społeczeństwa na muzułmańskie.

W Polsce też widać coraz więcej przybyszy zzagranicy, bo rozwiazlosc seksualna nie idzie w parze ze stabilnością społeczeństwa.

Czyli wszystko jedno co sobie tam myślicie, za dwa pokolenia wasze wnuki (o ile będziecie je mieli) będą w mniejszości.

Niepopularna opinia.
  • Odpowiedz
Czyli wszystko jedno co sobie tam myślicie, za dwa pokolenia wasze wnuki (o ile będziecie je mieli) będą w mniejszości.


@wujek_stiopa: i czemu mam się tym przejmować? szczerze mam w to kompletnie #!$%@?

W Europie Zachodniej już powoli następuje wymiana społeczeństwa na muzułmańskie.


który to już raz szwecja i francja upadają na wykopie? xD
  • Odpowiedz
  • 1
@Anacron Jak masz dzieci to znaczy że się ruchales, ile razy w życiu spadła Ci guma podczas seksu, że tego nie zauważyłeś i zlałeś się do środka? #!$%@? nie wiem, może mam zbyt grubego #!$%@? ale serio nie wiem co trzeba robić żeby pękła gumka albo spadła, to na prawdę trzeba być jakaś niedorajdą albo używać gum z aliexpress.
  • Odpowiedz
  • 0
@HaSSaN: raz pękł durex, po prostu pękł. Gdyby to próbować procentowo wyliczyć, to nie byłby to nawet 1 promil. Tak myślę. Jednak zdarzyło się.
  • Odpowiedz
  • 4
@Anacron Właśnie o tym piszę. Teraz dodaj sobie do tego dodatkowe prawdopodobieństwo dni płodnych u kobiety i, że w ogóle zajdzie w ciążę to wyjdzie na to, że przez pęknięta gumę w Polsce rodzi się nie wiem 5 dzieci rocznie może albo i nie. Reszta wpadek to po prostu ruchanie się dzieciaków bez gumy i lecenie na przypau a potem, jo nie wiedzioł.
  • Odpowiedz
@Anacron: z drugiej strony, nie wiem czy chciałbyś żeby taka tabletka rozregulowała jej hormony a i przez to psychikę, a wg. lekarzy to się właśnie dzieje w organizmie, to nie witamina C czy ibuprom
  • Odpowiedz
  • 5
@Andr1: bzdury gadasz. Akurat w rodzinie mam lekarza akademickiego i rozmawialiśmy o tym. Powielasz bzdury, takie jak te, że ze szczepionkami chipy nam wszczepiali. :P
  • Odpowiedz
  • 3
@yungdupa Jakby córka ruchała się po ślubie to by pewnie nie potrzebowała tabletki po po po prostu by miała dziecko. To raz. A dwa że z tabletki dzień po jakoś zawsze korzystają osoby prowadzące ryzykowne życie seksualne a nie te co ruchają raz na rok. Inna sprawa że ciąża po pękniętej gumie to nie jedyne zagrożenie ruchania się z byle kim.
  • Odpowiedz