Wpis z mikrobloga

Hej Mirki. Zabrałem się za porządkowanie ogrodu rodziców. Stan jak na zdjęciu. Przez lata koszona trawa pomieszana z chwastami i koniczyną ale bez kosza. Ostatnie 1.5 roku w ogóle nie koszone. To co zbiera kosiarka to właściwie samo siano. Da się to jakoś odratowac bez zaorania całego tego bałaganu? Czy dosinie trawy cokolwiek zmieni? Nie zależy mi na polu golfowym ale fajnie byłoby gdyby zamiast siana rosła sobie nawet chimeryczna ale trawa.

#ogrodnictwo #ogrodnictwo #trawnik #naprawiajzwykopem #majsterkowanie #kiciochpyta #rosliny
TP53 - Hej Mirki. Zabrałem się za porządkowanie ogrodu rodziców. Stan jak na zdjęciu....

źródło: 1000016178

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
Wertykulator na ostro dosiew nowej trawej. Potem nawożenie potas fosfor i azot w formach amonowych i azatanowych. Jak nowa trawa trochę podrośnie to oprysk na dwuliścienne np. staranne trawniki i oddzielny oprysk pumą jeśli będzie chwastnica
  • Odpowiedz
@TP53: Przecież to i tak dobrze wygląda- gęsta, równa trawa.
Ty chyba słabej trawy nie widziałeś, gdzie rośnie w kępach i kret-#!$%@? sobie ogarnął kopanie tuneli nad siatką, 1cm pod ziemią xD
Lej wodę żeby złapała wilgoci, dosiej jakiejś w zależności od nasłonecznienia cienio- lub światłolubną i samo się wyrówna.
  • Odpowiedz
@TP53 koś regularnie i będzie git, miałem podobną sytuację gdy babcia przepisała mi działkę która też nigdy nie była koszona i po regularnym koszeniu trawa sama się zagęściła.
  • Odpowiedz