Wpis z mikrobloga

Prośba odnośnie moda space exploration.Ktoś mi może napisać jak zautomatyzować proces dostarczenia przedmiotów na orbitę przez rakietę? Z sieci sterowniczej jedynie potrafię ustawić np pompe żeby przestała pompować przy jakieś tam ilości plynu. To samo z podajnikami. Wiem że muszę przedmioty które chce wysłać muszę ustawić w sterowniku stałym czy jak on się tam nazywa tylko co dalej?
#factorio
  • 5
  • Odpowiedz
@k0nopa-beznazwiska: nilaus na yt prowadzi cykl o space exploration, ogarnij sobie.
Nie bierz tego do siebie, ale jak nie umiesz w sieci sterownicze to ten mod na razie odłóż na półkę i przepracuj temat, bez tego po prostu polegniesz w tym modzie.
Jak vanilla factorio już jest obcykana to spróbuj Krastorio2 - dodaje dużo nowych rzeczy ale nie jest tak autystycznie rozbudowane jak space exploration.
  • Odpowiedz
@Polinik: nilaus akurat w tej serii trochę #!$%@? i skipuje, nie jest to za bardzo tutorialowa seria ta o SE. Co do sygnałów, to są proste, ale dochodzi to transmitowanie przez sieć, więc można się zgubić nawet jak się w nie umie.

@k0nopa-beznazwiska mi ten filmik pomógł https://www.youtube.com/watch?v=pd9_jSm1tG4
Ale może wystarczy Ci info, że potrzebujesz aby nadajnik i odbiornik nadawały na tych samych kanałach (nazwa nie ma znaczenia, byle to samo)
  • Odpowiedz
nilaus akurat w tej serii trochę #!$%@? i skipuje, nie jest to za bardzo tutorialowa seria ta o SE.


@Niebadzsmokiem: tak, ale chyba tłumaczył i pokazywał jak działa transmisja sygnałów i automatyzacja dostaw
  • Odpowiedz
@Polinik: no pokazywał, ale przy okazji. I nie ruszył tematu armat dostawczych. A przynajmniej nie do momentu, w którym oglądałem. W innych filmikach na yt jest konkretnie ten temat poruszony, dlatego akurat tutaj polecam gdzie indziej zajrzeć. No bo ogólnie ziomek ma IMO najlepsze tutoriale do factorio.
  • Odpowiedz
@Niebadzsmokiem: @Polinik ustawic kanał też potrafię, ograniczenie kapsuły i części rakiety do 100 też jest proste, wszystkie podstawowe surowce dostarczam armatami ale wydaje mi się że to droższe rozwiązanie niż wysłanie rakiety no i te armaty używają mnóstwo energii no a gdy jej zabraknie nawet na chwilę to się dzieje sajgon.
  • Odpowiedz