Wpis z mikrobloga

1. Czy mając żelazko z pionowym wyrzutem pary (prasowanie w pionie) zastępuje ono parownicę? Czy lepiej mieć oba te urządzenia? Bo żelazka które mnie interesują mają ten pionowy wyrzut.
2. Czy z żelazek znajdę coś lepszego niż seria Azur z Philipsa?
3. Czy generator pary to gamechanger i warto się tym zainteresować? Odrzuca mnie wielkość tych urządzeń ale może ktoś mnie przekona.
#zelazko #zelazka #agd #philips #dom #sprzatanie #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 9
  • Odpowiedz
  • 0
@bartd: czemu tak? ma być dobrze, a nie tanio
zresztą mam działające żelazko, też philips i też kupowane jako top ale ma już swoje lata i nie ma wyrzutu pary
  • Odpowiedz
  • 1
@JoeGlodomor: nie słucham, spokojnie xD mam żelazko z top półki sprzed paru lat ale bez wyrzutu pary, po prostu chce coś nowocześniejszego, cena to ostatnia rzecz na jaką będę patrzył
  • Odpowiedz
@Vadzior: Tylko generator pary. Od 6 lat używamy w domu. Prasujesz w pionie, w poziomie, stały wyrzut pary 3-4x większy niż jednorazowy strzał z najlepszego żelazka. Czy żelazkiem można prasować w pionie? Nie, zbyt mały CIĄGŁY wyrzut pary, ten opis typu "200g" to jednorazowy wyrzut (w sensie Twoje żelazko tyle by wyrzuciło, gdyby ten strzał trwał minutę xD) Nie zastanawiaj się i bierz, żelazek sprzedaję coraz mniej, od X lat generator
  • Odpowiedz
  • 0
@Notakaprawda: Jaki masz model?
Do tej pory używałem żelazka klasycznie i tyle mi starczało. Zainteresowałem się parownicą jako dodatek, no ale są żelazka które podobno zastępują parownice i można ich używać jak zwykłe klasyczne żelazko.
Generator pary byłby ok ale gabaryty tego sprzętu mnie trochę przerażają. Wyciągać co prasowanie to trochę słaba opcja. Kumam, jak ktoś ma dom i np. garderobę z deską do prasowania i tam stoi generator bo się
  • Odpowiedz
Ja też mieszkam w bloku, a deskę mam Vileda Total Reflect w rozmiarze L, ta największa. Chowam ją z boku szafy, generator na szafę i tyle. Ja mam Philipsa series 7000. Jak chcesz dopłacić to bierz 8000, ale on się różni tylko automatyką pary. Opcjonalnie Braun Pro jest spoko i sporo się go teraz sprzedaje.
  • Odpowiedz