Wpis z mikrobloga

Mirki zastanawiam się jaki procek kupić do nowego kompa

I7 14700k
Czy
I5 14600k

Plyta główna MSI Tomahawk Z790 DDR5
Karta graficzna Rtx 4070 super monitor 1440p,zastanawiam się nad 31,5 albo 27 cali.

Nie wiem co wybrać, i7 się niby mocno grzeje i bym musiał dodatkowo AIO kupić, co daje dość spory wydatek, ale nic lepszego już na tej płycie nie posadzę, więc i tak wymiana procka to z płytą cała, nie opłaca się z i5 na i7 zmieniać w mojej opinii. Te i7 powino mi myślę na dłużej starczyc, w przyszłości planuje przesiadkę na 4k ale to jak potanieja monitory oled 4k i kary z serii 70, 70ti będą osiągać stabilne 120-144fps w grach multiplayer typu hll, squad itp na powiedzmy średnio wysokich detalach, czyli pewnie za 3 lata gdzieś.

Obecnie planuje gre głównie w gry muliti i patrzyłem to ten rtx powinien mi pozwolić się kręcic koło tych 120 fps 1440p bez problemu na max detalach, a wiadomo, że pewnie coś się zawsze zmniejszy, żeby ustabilizować fps.

#pcmasterrace #pc #intel #procesory
  • 6
@FAQGAG: Po co się pchać w płytę do której w razie czego nie wsadzisz nic nowego. AMD nie zmienia platform tak często jak Intel. Wrzucisz AM5 to pewnie jeszcze ze dwie generacje na niego wyjdą, więc w razie czego, aktualizacja BIOSu i podmiana procka.
muszę zobaczyć jak to cenowo wyjdzie


@FAQGAG: razem z najbogatszą płytą X670E Tomahawk tak samo jak i7. No ale nawet na tańszym B650 Tomahawku masz już wszystko czego potrzeba, więc ma szanse wyjść tak jak z i5.

A i tańsze Ryzeny 7600(x) też dają radę w QHD, szczególnie jak masz perspetywę 4K w przyszłości, to możesz nie odczuć różnicy.