Wpis z mikrobloga

Widzicie szczątki zabawkowego, dziecięcego autka? Należało do czterolatka i jego rodziców, którzy na chodniku zostali zmieceni przez pijanego kierowcę, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Nie wiadomo czy przeżyją.

Dlatego będę wspierał każde prawo, które uderzy w drogową patologię. KAŻDE. Obligatoryjna konfiskata pojazdów pijaków, grzywny o równowartości pojazdów, bezwzględne więzienie za jazdę samochodem mimo orzeczonego zakazu, wprowadzenie przepisów o ,,morderstwie drogowym", obligatoryjne konfiskaty pojazdów za istotne przekraczanie prędkości, zawalenie dróg fotoradarami, wysokie mandaty, zakaz sprzedaży samochodów o masie <3,5t z silnikiem mocniejszym niż 160-180 KM, ograniczniki prędkości w samochodach do 150-160 km/h.

Bardzo głęboko gdzieś mam płacze o nieproporcjonalności kar, nierównym karaniu, złym oznakowaniu, odbieraniu wolności i tym podobne bzdety. Każda dyskusja w internecie z biednymi, prześladowanymi kierowcami tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że to jest jedyny sposób.

#polskiedrogi #polska #samochody #auta #motoryzacja #prawo
wjtk123 - Widzicie szczątki zabawkowego, dziecięcego autka? Należało do czterolatka i...

źródło: alk

Pobierz
  • 136
  • Odpowiedz
  • 138
Hitem był jeden z moich poprzednich wpisów, gdzie postulowałem konfiskatę za przekroczenie limitu o 50 km/h, gdy osiągnięta prędkość przekracza 100 km/h. Oprócz standardowego wyzywania mnie od idiotów, ktoś wkleił screena z google maps, wypłakując się, że na drodze ,,nagle" pojawia się znak teren zabudowany i przez mój postulat można byłoby stracić przez to samochód. Patrzcie na tego screena. Biedny kierowca płakał, że nie będzie mógł jeździć 100 km/h po tak wąskiej
wjtk123 - Hitem był jeden z moich poprzednich wpisów, gdzie postulowałem konfiskatę z...

źródło: gm

Pobierz
  • Odpowiedz
@wjtk123: a wiesz, że można prościej? Przestańmy w końcu z legalizacją narkotyku jakim jest alkohol. Proste. Gdzie się ostatnio nie rozejrze to potykam się o alkoholików.
  • Odpowiedz
Dlatego będę wspierał każde prawo, które uderzy w drogową patologię. KAŻDE.


@wjtk123: czyli na przykład strzelanie do każdego na drodze żeby nikt nie stwarzał zagrożenia?
  • Odpowiedz
  • 19
Przestańmy w końcu z legalizacją narkotyku jakim jest alkohol. Proste. Gdzie się ostatnio nie rozejrze to potykam się o alkoholików.


@Luigi93: Zacznijmy od zakazu sprzedaż alkoholu na stacjach benzynowych oraz w innych miejscach po godzinie 22:00.
  • Odpowiedz
@wjtk123:

Obligatoryjna konfiskata pojazdów pijaków


przecież to jest głupie. Wiąże się to z dodatkowymi procedurami, składowaniem tych aut, na to potrzeba parkingu, ewentualnym ubezpieczniem czy karami za nie, które idzie z budżetu gimny/miasta. Okazja do wałków gdzie ktoś ma znajomego i będą dawać te auta w komis do ziomka, bo czytałem że tak ma być. Nie może być tak że jakieś prywatne osoby będą miały na to monopol i auta za
  • Odpowiedz
Próbuj dalej sprowadzać temat do absurdu.


@wjtk123: to ty napisałeś poprzesz że każde prawo a proponowane przez ciebie również stwarzają zagrożenie pomijając że będą całkowicie nieskuteczne przeciwko takim właśnie wypadkami. Bo serio, powiedz, które z tych praw spowodowałoby że ta sytuacja by się nie zdarzyła albo chociaż zminimalizowała szansę na wystąpienie takiego zdarzenia?
  • Odpowiedz
  • 7
@r5678: Wszystkie wymieniane przez ciebie ,,problemy' są bardzo łatwe do rozwiązania procedurami i nie stanowią absolutnie żadnej przeszkody do stosowania tych przepisów. A tezy o ,,wałkach", podczas gdy istnieją jasne procedury szacowania i licytacji tych samochodów to już w ogóle potężna desperacja argumentacyjna, wynikająca zapewne ze strachu przed konsekwencjami własnych działań.
  • Odpowiedz
@r5678 dlaczego? Auto zostaje odholowane na parking (może być prywatnej firmy z którą gmina ma umowę), jeżeli po x dniach kierowca nie zapłaci mandatu (+ kosztów lawety + parkingi) to auto idzie na licytację... i elo ( ͡ ͜ʖ ͡)
Przecież to zwykła ścieżka licytacji komorniczej.
  • Odpowiedz
  • 4
to ty napisałeś poprzesz że każde prawo a proponowane przez ciebie również stwarzają zagrożenie


@aarahon: Masakra...To ma być kontrargument?

Bo serio, powiedz, które z tych praw spowodowałoby że ta sytuacja by się nie zdarzyła albo chociaż zminimalizowała szansę na wystąpienie takiego zdarzenia?


Każde, jako wywołujące prewencyjną obawę oraz dające szansę na wyłapanie i eliminację z dróg patologicznych przypadków. To, że nie będą one w 100% skuteczne nie oznacza, że nie należy
  • Odpowiedz
Masakra...To ma być kontrargument?


@wjtk123: jak ja piszę "zawsze", "wszystko" czy "każde" to te słowa właśnie takie znaczenie mają. Po prostu zapomniałem że są ludzie co używają słów tak jak im pasuje.

Każde, jako wywołujące prewencyjną obawę oraz dające szansę na wyłapanie i eliminację z dróg patologicznych przypadków. To, że nie będą one w 100% skuteczne nie oznacza, że nie należy ich stosować.


@wjtk123: te wymienione przez Ciebie nie pomógłby
  • Odpowiedz
  • 2
jak ja piszę "zawsze", "wszystko" czy "każde" to te słowa właśnie takie znaczenie mają. Po prostu zapomniałem że są ludzie co używają słów tak jak im pasuje.


@aarahon: Człowieku, trzymaj się tematu. Bredziłeś o stwarzaniu zagrożenia przez moje postulaty.

te wymienione przez Ciebie nie pomógłby w 0,01% zapobiec tej sytuacji


Każda szykana zmniejsza ryzyko tego typu zdarzeń, w ten czy inny sposób. Czasami bezpośrednio a czasami systemowo.
  • Odpowiedz
Bredziłeś o stwarzaniu zagrożenia przez moje postulaty.


@wjtk123: nic takiego nie miało miejsca, nie kłam.

Każda szykana zmniejsza ryzyko tego typu zdarzeń, w ten czy inny sposób. Czasami bezpośrednio a czasami systemowo.


@wjtk123: tylko że w omawianym przypadku nic co zaproponowałeś nie sprawiłoby realnie że do tej sytuacji by nie doszło. Nic. Chyba że potrafisz mi wytłumaczyć jak człowiek ryzykujący utratą swojego życia będzie się przejmował utratą auta, często nieswojego.
  • Odpowiedz