Wpis z mikrobloga

Widzicie szczątki zabawkowego, dziecięcego autka? Należało do czterolatka i jego rodziców, którzy na chodniku zostali zmieceni przez pijanego kierowcę, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Nie wiadomo czy przeżyją.

Dlatego będę wspierał każde prawo, które uderzy w drogową patologię. KAŻDE. Obligatoryjna konfiskata pojazdów pijaków, grzywny o równowartości pojazdów, bezwzględne więzienie za jazdę samochodem mimo orzeczonego zakazu, wprowadzenie przepisów o ,,morderstwie drogowym", obligatoryjne konfiskaty pojazdów za istotne przekraczanie prędkości, zawalenie dróg fotoradarami, wysokie mandaty, zakaz sprzedaży samochodów o masie <3,5t z silnikiem mocniejszym niż 160-180 KM, ograniczniki prędkości w samochodach do 150-160 km/h.

Bardzo głęboko gdzieś mam płacze o nieproporcjonalności kar, nierównym karaniu, złym oznakowaniu, odbieraniu wolności i tym podobne bzdety. Każda dyskusja w internecie z biednymi, prześladowanymi kierowcami tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że to jest jedyny sposób.

#polskiedrogi #polska #samochody #auta #motoryzacja #prawo
wjtk123 - Widzicie szczątki zabawkowego, dziecięcego autka? Należało do czterolatka i...

źródło: alk

Pobierz
  • 135
ktoś wkleił screena z google maps, wypłakując się, że na drodze ,,nagle" pojawia się znak teren zabudowany i przez mój postulat można byłoby stracić przez to samochód. Patrzcie na tego screena. Biedny kierowca płakał, że nie będzie mógł jeździć 100 km/h po tak wąskiej drodze.


@wjtk123: Idealny przyklad idiotycznej infrastruktury i oznakowania w p0lsce - dlaczego w ogole na takiej drodze w takim razie jest przed terenem zabudowanym 90 skoro kazdy
A na każdego kogo nie powstrzyma przypadną tacy, których powstrzyma.

Ostatnio jeden osioł w Mercedesie GLE AMG sprawił, że ciężarna kobieta straciła dziecko, bo zachciało mu się bawić nadmiarową mocą.


@wjtk123: Oczywiscie ta zasada nie dziala w druga strone, i na kazdego kogo powstrzyma takie zamordystyczne prawo nie znajdzie sie debil w golfie ktory w ostatnim momencie zmieni pas na autostradzie bez sygnalizacji i wyjedzie z 90 komus jadacemu 140, przeciez
@wjtk123: Może trochę nie na temat ale skojarzyło mi się to ze znaleziskami na temat innych popełnianych przestępstw.
Tam prześmieszne komentarze zazwyczaj są takie:

Przecież jazda po pijaku jest nielegalna więc przecież nie mógł kierować tym autem.


A proponowane rozwiązanie (już na poważnie):

Zalegalizujmy czołgi to będzie bezpieczniej.
@wjtk123

Jak dowodzą statystyki, nadmierna prędkość i brawura są główną przyczyną wypadków. Mając na uwadze ograniczenia prędkości w Polsce, nie ma więc żadnego uzasadnienia dla istnienia samochodów pozwalających na jazdę więcej niż 150-160 km/h oraz pozwalających przyspieszać w absurdalnie dynamiczny sposób. Samochody o takiej mocy służą wyłącznie do systematycznego łamania prawa i narażania niewinnych osób, a nie do normalnej, przepisowej jazdy.


Szkoda, że policja nie prowadzi statystyk, którymi można byłoby potwierdzić tę
@aarahon: ale ty jesteś sprytny ja #!$%@?, pewnie wiele osób cię zaprasza na imprezy.

Każdy zrozumiał o co chodzi i o jakiej grupie mowa, ale ty jesteś UBER MIND bo ktoś nie doprecyzował tak, żebyś ty mógł to zrozumieć

Taki freethinker, zbij se pione ze sobą, bo przecież nie ma mądrzejszych osób xD
@wjtk123:

zostali zmieceni przez pijanego kierowcę, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Nie wiadomo czy przeżyją.


Dlatego będę wspierał każde prawo, które uderzy w drogową patologię. KAŻDE


@wjtk123: czy mógłbyś mi wyjaśnić jak zaostrzenie prawa dot. prowadzenia pod wpływem sprawiło że ten wypadek się nie zdarzył? A nie, zdarzył się, a zaostrzenie tego prawa nie miało na to absolutnie żadnego wpływu. Wpływ miał #!$%@? kierowca, którego nie powstrzymało żadne prawo. I
ale ty jesteś sprytny ja #!$%@?, pewnie wiele osób cię zaprasza na imprezy.


@murdoc: na początku mnie atakujesz więc pewnie w dalszej części wpisu nie odniesiesz się do tego co napisałem więc będę zastanawiał się o czym ten debil #!$%@?.

Każdy zrozumiał o co chodzi i o jakiej grupie mowa, ale ty jesteś UBER MIND bo ktoś nie doprecyzował tak, żebyś ty mógł to zrozumieć


Nie pisałem tutaj nic o żadnej
Hitem był jeden z moich poprzednich wpisów, gdzie postulowałem konfiskatę za przekroczenie limitu o 50 km/h, gdy osiągnięta prędkość przekracza 100 km/h. Oprócz standardowego wyzywania mnie od idiotów, ktoś wkleił screena z google maps, wypłakując się, że na drodze ,,nagle" pojawia się znak teren zabudowany i przez mój postulat można byłoby stracić przez to samochód. Patrzcie na tego screena. Biedny kierowca płakał, że nie będzie mógł jeździć 100 km/h po tak wąskiej
Bardzo głęboko gdzieś mam płacze o nieproporcjonalności kar, nierównym karaniu, złym oznakowaniu, odbieraniu wolności i tym podobne bzdety. Każda dyskusja w internecie z biednymi, prześladowanymi kierowcami tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że to jest jedyny sposób.


@wjtk123: Prawda jest taka, że każdy kto broni pijanych kierowców sam jest takim samym śmieciem jak oni.
@wjtk123 oczywiście manipulujesz i zapomniałeś paru szczegółów
"tak wąska droga" ma 5,5 metra szerokości(asfalt) - to według Ciebie jest zbyt wąska droga żeby jeździć z prędkością 100km/h? Jak Ty jeździsz np wyprzedzasz tira na drodze ekspresowej, gdzie szerokość pasa wynosi 3,5 metra?
Po drugie - pisałem wtedy że w pierwszej kolejności, przed konfiskatą auta należy zadbać o niewłaściwe oznakowanie drogi. Na tym screenie są dwie rzeczy do poprawy - raz że znak
Urbanistyką zajmują się ludzie zwykle z trochę lepszym pojęciem i wykształceniem niż Mariuszek w 15 letnim audi xD


@KoltajlPszeniczny: Dlatego limity predkosci ustawia sie w okolicach sredniej predkosci 80-85% przejazdow, a nie z dupy xD
Magicznie podniesienie limitu predkosci w srodku kretego lasu z 60 na 100 nie sprawi ze w lesie ludzie zaczna latac 100, srednia predkosc pozostanie ta sama, tak samo jezeli na prostej autostradzie postawi sie znak 70
  • 0
oczywiście manipulujesz i zapomniałeś paru szczegółów

"tak wąska droga" ma 5,5 metra szerokości(asfalt) - to według Ciebie jest zbyt wąska droga żeby jeździć z prędkością 100km/h? Jak Ty jeździsz np wyprzedzasz tira na drodze ekspresowej, gdzie szerokość pasa wynosi 3,5 metra?


@MamByleJakiNick: Jeżeli nie zauważasz problemów związanych z jazdą 100 km/h na takiej drodze, w takiej okolicy i przy takiej zabudowie, to nie wiem, czy mamy w ogóle o czym rozmawiać.