Wpis z mikrobloga

Widzicie szczątki zabawkowego, dziecięcego autka? Należało do czterolatka i jego rodziców, którzy na chodniku zostali zmieceni przez pijanego kierowcę, który posiadał zakaz prowadzenia pojazdów. Nie wiadomo czy przeżyją.

Dlatego będę wspierał każde prawo, które uderzy w drogową patologię. KAŻDE. Obligatoryjna konfiskata pojazdów pijaków, grzywny o równowartości pojazdów, bezwzględne więzienie za jazdę samochodem mimo orzeczonego zakazu, wprowadzenie przepisów o ,,morderstwie drogowym", obligatoryjne konfiskaty pojazdów za istotne przekraczanie prędkości, zawalenie dróg fotoradarami, wysokie mandaty, zakaz sprzedaży samochodów o masie <3,5t z silnikiem mocniejszym niż 160-180 KM, ograniczniki prędkości w samochodach do 150-160 km/h.

Bardzo głęboko gdzieś mam płacze o nieproporcjonalności kar, nierównym karaniu, złym oznakowaniu, odbieraniu wolności i tym podobne bzdety. Każda dyskusja w internecie z biednymi, prześladowanymi kierowcami tylko mnie utwierdza w przekonaniu, że to jest jedyny sposób.

#polskiedrogi #polska #samochody #auta #motoryzacja #prawo
wjtk123 - Widzicie szczątki zabawkowego, dziecięcego autka? Należało do czterolatka i...

źródło: alk

Pobierz
  • 135
zakaz sprzedaży samochodów o masie <3,5t z silnikiem mocniejszym niż 160-180 KM


@wjtk123: a co to zmienia? Na zdjęciu jest taki samochód?

Mam 550+ koni w 1800kg i sobie chwalę, jest znacznie bezpieczniejszy niż takie ze słabymi silnikami
@wjtk123: Glupia kara. Wystarczy miec starego grata do jezdzenia po pijaku, i dobre auto do jezdzenia na trzezwo. Albo w ogole miec tylko grata ktorego wymiana kosztuje mniej wiecej tyle co pobyt na wytrzezwialce, albo 50 malpek.
I dlaczego znak jest w 50% zasloniety drzewami?


@harrame: a ten znak po prostu jest obrócony o 180 stopni?
Na drodze o jednym pasie ruchu znak powinien stać po prawej stronie. Ten znak stoi na jednym słupku, więc mógł się obrócić od samego wiatru (albo jakiś żartowniś mógł go przestawić).
@An-Dagda Coś śmieszniejszego - nie mógł pogodzić się z wykasowaniem jego posta z wycieczkami osobistymi, więc wysłał go kilkadziesiąt razy xD. Chyba dostał ostrzeżenie od moderacji, bo się w końcu uspokoił.
Nie wiadomo czy przeżyją.


@wjtk123: No jakoś dzisiaj ojca widziałem w TV, opowiadającego o tym, że syn jest poobijany, zadrapany i ma zdarty policzek.

zakaz sprzedaży samochodów o masie <3,5t z silnikiem mocniejszym niż 160-180 KM, ograniczniki prędkości w samochodach do 150-160 km/h.


@wjtk123: Czemu nie 50KM i 120kmh?

Słaby bait.
Crankees - >Nie wiadomo czy przeżyją.

@wjtk123: No jakoś dzisiaj ojca widziałem w TV...

źródło: e9d

Pobierz
Nie wiadomo czy przeżyją.


@wjtk123:

"Chłopiec został przetransportowany śmigłowcem do szpitala, a rodzice - karetką. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

- Jeszcze w poniedziałek wieczorem rodzice opuścili szpital, natomiast chłopiec z ogólnymi potłuczeniami pozostał na obserwacji. Nic mu jednak nie zagraża - poinformowała sierżant Paulina Śliwińska."
Biedny kierowca płakał, że nie będzie mógł jeździć 100 km/h po tak wąskiej drodze.


@wjtk123: polskie drogi to jest inny mental. Walka o ogien. Jak odwiedzam rodzinę w PL to jadę przez wioski 60-65km/h żeby mi cwele nie migały światłami a i tak czasem mnie tiry wyprzedzają. To jest #!$%@? jakiś dramat.