Wpis z mikrobloga

To, że prawie sto lat temu wydarzył się holocaust, jest dla mnie jeszcze w jakiś sposób zrozumiałe. Pierwszy raz w historii podjęto się eksterminacji ludzi na taką skalę, obieg informacji nie był tak błyskawiczny, ludzie może byli w jakiś sposób "inni". Ale to, że w 2024 roku, po prawie stu latach powtarzania, że nigdy więcej takiego bestialstwa, naród który był obiektem tej masakry robi to samo innemu narodowi, po prostu nie mieści mi się w głowie.

#izrael #palestyna #wojna
  • 74
  • Odpowiedz
  • 0
@sebek_r: przecież pierwsze obozy koncentracyjne gdzie mordowano ludzi to nie wymysł Niemców bo dużo wcześniej praktykowano ten proceder w Afryce a prekursorami była UK Niemcy "tylko" usprawnili masowy mord a tu też są wątpliwości że te liczby są zawyżone przez żydów bo piece nie miały takiej wydajności według wielu badaczy
  • Odpowiedz
Hamas nie walczy o wolność Palestyny tylko o wpływy Iranu i ISIS


@gandalf_rzulty: Bardzo często pomijana przez wykopków istotna kwestia. Mimo że tyle mówi się o kryzysie humanitarnym to mało kiedy wspomina się że to Hamas trzyma ręce na żywności i nie mają problemu by darmową pomoc sprzedawać za #!$%@? ceny swoim głodującym pobratymcom którym nic nie zostało
  • Odpowiedz
@sebek_r: Nie zrozumiesz niektorych rzeczy na tym swiecie. u mnie np wlasnie przelecial F16 nad domem - i zaraz potem wtem spadl deszcz, przypadek? Chemtrails? Modyfikacja pogody? Mowi to panu cos, panie Ferdku?
  • Odpowiedz
Bardzo często pomijana przez wykopków istotna kwestia. Mimo że tyle mówi się o kryzysie humanitarnym to mało kiedy wspomina się że to Hamas trzyma ręce na żywności i nie mają problemu by darmową pomoc sprzedawać za #!$%@? ceny swoim głodującym pobratymcom którym nic nie zostało


@maad: jak widać propaganda rusków i ich kolegów działa wyśmienicie

to jest pewne - ruskie, Iran czy Chiny z NATO w bezpośrednim konflikcie konwencjonalnym nie ma
  • Odpowiedz
@sebek_r: o, w mojej ocenie jesteś naiwny, ale bez takich ludzi jak ty, którzy naiwnie myślą, że cos można zmienić w ludzkiej naturze to nadal byśmy kupowali niewolników i sprzedawali własne córki.
  • Odpowiedz
Ale to, że w 2024 roku, po prawie stu latach powtarzania, że nigdy więcej takiego bestialstwa,


@sebek_r: Taaaaaa... tak wyglada to powtarzanie zazwyczaj, że motłoch się pozachwyca bohaterskimi polakami i pokiwa głowami jacy to ci niemcy są źli, jednocześnie ulegajac propagandzie nie różniącej się wiele od tej, która doprowadziła do tragedii
  • Odpowiedz
Pierwszy raz w historii podjęto się eksterminacji ludzi na taką skalę


@sebek_r: powiedz to Ormianom, to Ciebie wyśmieją. Aha, i powiedz to Chińczykom, też Ciebie wyśmieją. I Koreańczykom w sumie też możesz powiedzieć. Albo nie, weź to powiedz Indianom z obu Ameryk. Albo wiem, weź to powiedz krajom podbijanym przez Mongołów.

Nie, to nie jest ani pierwszy, ani drugi, ani trzeci raz w historii, kiedy skala eksterminacji lokalnej ludności szła w
  • Odpowiedz