Wpis z mikrobloga

To, że prawie sto lat temu wydarzył się holocaust, jest dla mnie jeszcze w jakiś sposób zrozumiałe. Pierwszy raz w historii podjęto się eksterminacji ludzi na taką skalę, obieg informacji nie był tak błyskawiczny, ludzie może byli w jakiś sposób "inni". Ale to, że w 2024 roku, po prawie stu latach powtarzania, że nigdy więcej takiego bestialstwa, naród który był obiektem tej masakry robi to samo innemu narodowi, po prostu nie mieści mi się w głowie.

#izrael #palestyna #wojna
  • 73
@gandalf_rzulty: apartheid XD arabusy mialy zmienic Gaze od 2005 w drugi Katar a zmienili w gruz xD nie masz pojecia o czym bredzisz. Tak Palestynczycy nie popieraja hamasu ze 85% bylo zachwyconych 07.10 tak samo jak celebrowali 9/11 xD no ale tutaj widze ekspert z dyplomem z tiktoka na pewno wie wiecej i bedzie pouczal xD
@PANCZLONEK: w bombardowaniu Niemiec w 1945 zginelo 160 tys dzieci, slusznie? Nie wiem ale czy bylo warto zaplacic taka cene za pokonanie nazizmu? Owszem. Palestinanism to zwykly nazizm, trzeba skonczyc z Hamasem raz na zawsze.
@GoldaMeir Świat zachodni doprowadził do wybuchu 2WW, nie reagując na przyłączenie Austrii i zajęcie Czech przez Hitlera. Później nie reagowali na atak na Polskę, mimo że mieliśmy ich obietnicę. Dało się uniknąć X zgonów, gdyby wszyscy byli w porządku. ( ͡º ͜ʖ͡º) Interwencja ZSRR była totalnie zbędna.
w bombardowaniu Niemiec w 1945 zginelo 160 tys dzieci, slusznie? Nie wiem ale czy bylo warto zaplacic taka cene za pokonanie nazizmu? Owszem. Palestinanism to zwykly nazizm, trzeba skonczyc z Hamasem raz na zawsze.


@GoldaMeir: Przyjmując system wartości wroga tylko po to by go pokonać sam się tym wrogiem stajesz. Nie pozdrawiam