Wpis z mikrobloga

Co jakiś czas prowadzę na wykopie taką samą rozmowę:

Ja: Powinno się wprowadzić podatki od spadku/majątku w miejsce podatków od pracy
10 wykopków: aaa komuch chce zabierać ludziom majątki!
Ja: To wolicie, żeby praca była opodatkowana? Czemu?
Wykopki: Nieeee, podatki to złodziejstwo!!
Ja: To skąd państwo ma brać pieniądze na funkcjonowanie? Wolicie anarchizm?
Wykopki: Jaki anarchizm, nic takiego nie powiedziałem
Ja: To skąd ma państwo brać pieniądze?
Wykopki: Złodziej! Komuch!! Przestańcie okradać ludzi!!

Rozmowa jak z tym psem z obrazka. Ma nie być ani podatków od majątku, ani od ziemi, ani od pracy, żadnych podatków ma nie być, a jednocześnie państwo ma działać normalnie. No #!$%@? genialne, że też nikt na to wcześniej nie wpadł

#podatki #ekonomia #nieruchomosci #bekazwykopkow
strfkr - Co jakiś czas prowadzę na wykopie taką samą rozmowę:

Ja: Powinno się wprowa...

źródło: Dd

Pobierz
  • 37
  • Odpowiedz
@strfkr: Mam te same przemyślenia. Ludzie na jednym tchu potrafią narzekać że służba zdrowia niedoinwestowana, drogi nie takie, armia za mała, uczelnie za słabe a jednocześnie gdy pojawia się jakakolwiek propozycja zwiększenia finansowania to nie bo komunizm, państwo mnie prześladuje. Do tego fikcyjne samozatrudnienie, niskie podatki dla bogatych, rentierów i ciągła narracja że nie ma pieniędzy bo 800+ i ukraińcy wszystko przejadają. No jak w lesie.
  • Odpowiedz
To skąd ma państwo brać pieniądze?


@strfkr: rozmowa o finansach na zasadzie skarbonki do której się wkłada pieniążki, żeby je stamtąd wyjąć to trochę jak dyskutować o astrofizyce na modelu słoneczka z uśmiechem.
W przedszkolu, albo szkole podstawowej dla uczniów z deficytem intelektualnym, tam to pasuje.
  • Odpowiedz
@bieda_kredyciarz_2proc
Ale ile można tych podatków płacić, jak płacisz 41 procent od wypłaty ze zdrowotna, potem 23 procent od reszty w sklepach i rachunkach za prąd.
A tu ciągle Mao i Mao.
A czemu Mao? Bo się niby bogacimy ale połowa budżetu idzie na bomble i emerytów, a tak by się doinwestowało NFZ z budżetu i tyle.

Problem w tym, że najwięksi Mao płacą, a nie że koleś na liniowce zamiast 2000
  • Odpowiedz
  • 1
@wykopyrek:

tak samo


no to znieśmy wszystkie podatki. Państwo nadal będzie działało tak samo, a ludzie będą mieli więcej pieniędzy. Czemu nikt z rządzących jeszcze na to nie wpadł?
  • Odpowiedz
To skąd państwo ma brać pieniądze na funkcjonowanie? Wolicie anarchizm?


@strfkr: Odróżnij anarchię od anarchizmu. To raz. Dwa: skup się na tym, żeby opodatkować tych, którzy na nieruchomościach zarabiają. Spadki to nie jest zarabianie na nieruchomościach.
  • Odpowiedz
  • 1
@wykopyrek:

pytałem: "to niech profesor wyjaśni jak powinno działać państwo bez podatków"
odpowiedziałeś: "tak samo"

a teraz piszesz, że "podatki są technicznie konieczne do funkcjonowania państwa"

Czyli państwo bez podatków by funkcjonowało tak samo, ale podatki są technicznie konieczne do funkcjonowania państwa. Świetne wnioski, całkowicie spójne logiczne, gratulacje

A chmurki są białe, a nie niebieskie, ignorancie
  • Odpowiedz