Wpis z mikrobloga

Co jakiś czas prowadzę na wykopie taką samą rozmowę:

Ja: Powinno się wprowadzić podatki od spadku/majątku w miejsce podatków od pracy
10 wykopków: aaa komuch chce zabierać ludziom majątki!
Ja: To wolicie, żeby praca była opodatkowana? Czemu?
Wykopki: Nieeee, podatki to złodziejstwo!!
Ja: To skąd państwo ma brać pieniądze na funkcjonowanie? Wolicie anarchizm?
Wykopki: Jaki anarchizm, nic takiego nie powiedziałem
Ja: To skąd ma państwo brać pieniądze?
Wykopki: Złodziej! Komuch!! Przestańcie okradać ludzi!!

Rozmowa jak z tym psem z obrazka. Ma nie być ani podatków od majątku, ani od ziemi, ani od pracy, żadnych podatków ma nie być, a jednocześnie państwo ma działać normalnie. No #!$%@? genialne, że też nikt na to wcześniej nie wpadł

#podatki #ekonomia #nieruchomosci #bekazwykopkow
strfkr - Co jakiś czas prowadzę na wykopie taką samą rozmowę:

Ja: Powinno się wprowa...

źródło: Dd

Pobierz
  • 37
@strfkr: Mireczku, nadal mi nie odpisałeś jaka jest różnica pomiędzy zarobkami brutto, a dochodem ( ͡° ͜ʖ ͡°) dowiedziałeś się już dlaczego 10k BRUTTO miesięcznie nie wpada w próg 32%? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@strfkr: A tak nie jest? 800+ ma w 2024 kosztować 70mld. Na ochronę zdrowia w tym samym roku mamy zamiar wydać 192mld. Czyli dorzucamy realnie w #!$%@?. Armia to 118 mld rocznie.

800+ to jest a #!$%@? dużo hajsu. Kindergeld w Niemczech na to 250 euro! A my kuźwa w biednej Polsce wypłacamy niemieckie kindergeld. No coś jest nie tak.

Zwłaszcza, że ciągną to wszyscy, a nie tylko ci w złej
@strfkr: Może czas porozmawiać o tym na co pieniądze są wydawane, a nie tylko skąd wziąć więcej? Poproszę rozpiskę na co poszły moje podatki. Ile dołożyłem do wyborów kopertowych, które się nie odbyły, ile do bloku elektrowni Ostrołęka, ile do 500+, ile do przekopu mierzeji, ile na koleje, ile na policję, ile na służby zdrowia, ile na szkoły, ile na kościół itd.
Jak się pokaże, że pieniądze nie są marnowane to
@strfkr wykopki mają przeorane mózgi korwinizmami i mentzenizmami - wmówiono im że wystarczy zlikwidować podatki i ZUS oraz trzeba wcześniej wstawać i handlować parówkami to wszyscy zaczną żyć w dobrobycie bo będą mieć więcej pieniędzy.

Taka Akademia Chłopskiego Rozumu jest tutaj uskuteczniana odkąd istnieje wykop, niektórzy nawet traktują te mądrości jak religie więc dyskusje to walka z wiatrakami.
@Lwke: to byłą odpowiedź na bzdurne zapytanie opa:
Ja: To skąd ma państwo brać pieniądze?

Państwo nie musi brać tych pieniędzy, jeśli nie będzie ich rozpieprzać na głupoty. Jeśli zlikwidujemy PIT to wszystkim będzie się żyło lepiej i rozdawnictwo nie będzie potrzebne. Będzie większa motywacja do pracy jak nie będzie opodatkowana.

Dodatkowo nie będzie potrzebne tyle biurokracji i kontroli. Urzędnicy będą musieli poszukać sobie pracy, która być może wpłynie pozytywnie na
nawet zlikwidowanie "rozdawnictwa" nie zbilansuje budżetu


@Lwke: jak nie zbilansuje to po co likwidować, możemy w sumie rozdać trochę więcej, skoro i tak nic się nie poprawi:)
można też na przykład podwyższyć CIT i dodać trzeci próg PIT, bo nasze stawki są absurdalnie małe na tle państw Europy Zachodniej i jednocześnie obciąć część zbędnych wydatków


@Lwke: pełna zgoda
@strfkr Generalnie nie wiem skąd w polsce wziął sie taki fenomen robienia gały bogatym, jak rodzina na najniższej weźmie to 800+ (#!$%@? od tego czy to dobry program vzy nie) to już są pasożytami co biednego wykopka okradają. Ale jak posiadacz 20 mieszkań na wynajem nie płaci podatków albo placi je śmiesznie małe, a potem jeszcze dostaje dofinansowanie to już nie jest pasożytem tylko potężnym przedsiębiorcom.
@Lwke: coś źle przeczytałem lub źle zrozumiałem i jednak zgodzić się nie mogę. Drugi próg efektywnie sprawia, że państwo zabiera z każdego wypracowanego 1k ponad 500 złotych, a 120k to nie jest jakoś specjalnie dużo. Ilość osób, które wydają w drugi próg nawet nie podnosi średniego podatku powyżej przeciętnej, więc jest to tylko populistyczne pieprzenie, bez poparcia w liczbach.

@Lwke: pełna zgoda