Wpis z mikrobloga

Pytanie do maniaków #lego . Jakieś 20 lat temu pamiętam chciałam mieć zestaw LEGO chyba to było ufo albo łódź podwodna w każdym razie miało pełno półprzezroczystych szybek w kolorze tego płynu. Dzisiaj mam własne #dzieci i chciałabym spełnić marzenia podwójnie, tylko jak mam znaleźć ten zestaw, jak nie widziałam go od 20 lat? Może ktoś kojarzy o jaką serie mi chodzi.
KingaM - Pytanie do maniaków #lego . Jakieś 20 lat temu pamiętam chciałam mieć zestaw...

źródło: 3b3c1f55f54042c18d6ec5abf419d888

Pobierz
  • 17
  • Odpowiedz
@KingaM: Googluj lego space/ocean/underwater i dodaj rok z jakiego kojarzysz zestaw. Przełącz na grafikę i w końcu znajdziesz fotkę z numerem zestawu, a jak już będziesz miała numer to szukaj na bricklink. Ja w ten sposób znalazłem łódź podwodną z 1998 roku którą bawiłem się za dzieciaka, zafoliowaną Oo.
  • Odpowiedz
@KingaM: No niestety niezbyt, takie stare zestawy nowe lub używane kompletne to droga zabawa. Najtaniej będzie na bricklinku który podlinkowałem od zagranicznych sprzedawców, ale też można szukać na olx/allegro/ebay po frazie "lego + 4 cyfrowy numer zestawu" tyle że polski rynek ma to do siebie że ludzie chcą zaporowe ceny i taniej wychodzi kupić z drugiego końca europy płacąc dużo za wysyłkę niż od polaka z darmową dostawą
  • Odpowiedz
@KingaM: Niektóre tak, nie wiem o które dokładnie ci chodzi i z jakiego setu to niestety nie podpowiem. Jak wejdziesz na bricklinku w interesujący ciebie set to masz po prawej od zdjęcia "parts" gdzie masz listę klocków to jak klikniesz w interesujący ciebie klocek to pod zdjęciem masz Color info gdzie możesz sobie sprawdzić jakie kolory i w jakich setach występują oraz ich ceny.
  • Odpowiedz
@KingaM: Można na sztuki, w oficjalnych sklepach lego stacjonarnie tyle że jest bardzo mały wybór, na ich stronie jest większy ale oni sprzedają tylko klocki w nowych obecnie używanych kształtach https://www.lego.com/pl-pl/pick-and-build/pick-a-brick A jak nie to od zwykłych ludzi, bricklink to główne miejsce do sprzedaży pojedynczych klocków i można tam kupić wszystko co kiedykolwiek lego wydało ale też dużo osób sprzedaje na allegro/olx tylko że trzeba znać nazwę lub numer klocka aby
  • Odpowiedz