Wpis z mikrobloga

Czy jest na sali ktoś to drukuje w 3d? #druk3d chodzi głównie o drukowanie silikonowych form jak do świec, szukam nie drogiej drukarki do drukowania sobie form do odlewów z silikonu, nie jakoś hurtowo więc nie musi być najlepszego sortu, i odrazu zapytam czy trudno jest to ogarnąć jak np ściągam jakieś wzory z neta no nie wiem jak np wzór ma 20 cm a ja chcę taki który będzie miał np 10 cm albo nie wiem wzór ma podstawkę a ja chcę formę bez niej czyli jakby trzeba obciąć dół #gownowpis #kiciochpyta #handmade
  • 21
  • Odpowiedz
@TrisssMerigold: przyjmujemy że wynikowym plikiem projektu 3d który będziesz kradł z internetów jest stl i modyfikacje na nim są możliwe, trzeba przy dodaniu do edytora odpowiednio zwymiarować a potem sobie to obrobić pod siebie
  • Odpowiedz
@TrisssMerigold: to bierzesz tą figurę i nakładasz na nią przysłowiowe pudełko i wypełniasz całość a potem usuwasz figurę, te wszystkie operacje robimy w sofcie ma się rozumieć, dlaczego silikon?
  • Odpowiedz
np wzór ma 20 cm a ja chcę taki który będzie miał np 10 cm albo nie wiem wzór ma podstawkę a ja chcę formę bez niej czyli jakby trzeba obciąć dół


@TrisssMerigold: tak, pobierz sobie jakiś program typu slicer (np. PrusaSlicer), następnie załaduj plik STL i pobaw się opcjami edycji - skalowanie i usuwanie fragmentów wykonasz bezpośrednio w slicerze
  • Odpowiedz
@TrisssMerigold: A tak sobie myślę - może by od drugiej strony? Wydrukować wzór, który Cię interesuje i później samej z tego zrobić formę?
Tak robiłam z ceramiką - robiłam wzór, a później z tego formę gipsową. Było trochę zabawy, no ale to się robiło raz. A później tylko leciało z odlewami/wyciskami.
Wiec podejrzewam, że z silikonem będzie podobnie.
  • Odpowiedz