Wpis z mikrobloga

#tojestmultikonto #pytaniedoeksperta #zdrowie #sen, a nawet #medycyna #pomocy #poslanie

CO ROBIĆ? JAK ŻYĆ?!

Kupiłem sobie materac dla VEGAN, śpi się prawie jak na podłodze, spałem od 14 do 17 i napieprzają mnie jeszcze żebra, ale nie boli mnie kręgosłup (boli mnie jedynie kręgosłup szyjny czyli potocznie szyja, bo ośmieliłem się spać na poduszce). Teraz na nim siedzę i mam wrażenie, że coś wbija mi się w pośladki, chyba siedzisko w Ursusie było nieco wygodniejsze, trochę przypomina to fotel w Żuku albo Roburze jeżeli ktoś miał tę przyjemność prowadzić takie pojazdy lub chociaż nimi jechać to będzie wiedział o czym mówię...
W każdym bądź razie żebra napieprzają mnie jakby mnie ktoś po nich okopał, w dodatku nacisnąłem sobie nerwy czuciowe jelit do tego stopnia, że bezpośrednio po przebudzeniu poszedłem zrzucić wszystko co zalegało gdzieś tam po kątach. Bisacodyl się przy tym chowa, także myślę, że materac jest dość wygodny. Kupiłem w znanej sieci sklepów, żeby nie było...
Za materac zapłaciłem około 1000 zł w lecie.
Aby warunki były mniej spartańskie kupiłem sobie kołderkę za około 50 zł, ale po miesiącu się poubijała (wata w środku zaczęła łączyć się w jakieś większe gromady i galaktyki :o)) i zaczęła mnie uwierać równie mocno co sam materac, dlatego postanowiłem kupić sobie kolejny materac, tym razem nie sprężynowy ale piankowy żeby było bardziej miękko.
Materac piankowy miałem już wcześniej i był dla mnie zbyt miękki więc specjalnie wybrałem twardy, żeby nie był zbyt miękki. Materac piankowy ma 3 strefy twardości (takie dziury w środku różniące się kształtem i wielkością), ma też takie powycinane paseczki z wierzchu (może to też są jakieś strefy twardości, nie znam się, jestem w tej dziedzinie lajkonikiem).
W każdym bądź razie mój plan naprawy łóżka się nie powiódł, bo materac piankowy po około 3 miesiącach użytkowania zaczął się zapadać. Ostatnio próbowałem spać jakoś bardziej rozłożyście, tak aby zajmować większą powierzchnię, rozkładałem nogi i ręce, kładłem się tak, że nogi zwisały mi do połowy łydki z materaca aby trafić pasem biodrowym na strefę bez dziurek, ale niewiele to pomogło.
Od razu mówię, że zakup stelaża nie pomoże jeżeli materac nie działa na podłodze to na stelażu będzie jeszcze gorzej, temat przerabiałem, mam jeden stelaż rozebrany, w którym listwy powyginały się w drugą stronę (kupiony w innym sklepie). Strasznie mnie uwierał, stwierdziłem, że wolę spać na podłodze niż na kołdrze rozłożonej na tym stelażu, w dodatku listwy potrafiły się obrócić kantem w moją stronę i wbijać się w żebra.
Zastanawia mnie czy ktoś w ogóle kontroluje ten rynek w Polsce, bo wydaje mi się, że w ten sposób można kogoś zabić albo przynajmniej posłać na rentę.
Próbowałem wybadać co się dzieje i nie spałem, okazało się, że po około godzinie od położenia się w wygodnym mięciutkim łóżku materac zaczyna się zapadać, w dodatku zapada nie najbardziej w pasie biodrowym co powoduje, że kręgosłup wygina się tak, że zaczyna boleć. Muszę spać, a mam dwa materace i nie mam na czym spać. Teraz się zastanawiam czy może ja robię coś nie tak czy te produkty są po prostu tak #!$%@??
Boję się podłożyć materac piankowy pod materac ze sprężynami kieszeniowymi w roli stelaża, bo przy tym poziomie kompresji (myślę, że nawet do 80%) mogą mi wyskoczyć sprężyny, a tego chciałbym uniknąć, bo już kompletnie nie będę miał na czym spać.
Jakieś pomysły jak na szybko rozwiązać ten problem? Upchanie tych otworów w materacu matą rozwiąże problem czy muszę to zrobić jakoś inaczej? Droga sądowa w ogóle nie wchodzi w grę, a złożenie reklamacji wydaje mi się być ostatecznością, nie wiem też czy sklep mi ją uzna, bo rozpakowałem materac xD

tojestmultikonto - #tojestmultikonto #pytaniedoeksperta #zdrowie #sen, a nawet #medyc...

źródło: 161278454-161278454-HC270519_01-2100

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@DrGreen_2: Opisałem chyba dość dosadnie jak wygląda ten cud inżynierii. Siedzę na nim skrzyżnie i czuję, że coś mnie uwiera. Wystarczy, że mi się prześcieradło na nim pozagina i już powstają jakieś nierówności, które mnie gniotą, a w czasie snu powstają cały czas.
  • Odpowiedz
@JicchakPerec: W tym problem, że to jest przekombinowany materac piankowy z otworami, które w zasadzie są zbędne, bo nawet nie da się na nim siedzieć, a co dopiero spać. Mam drugi, nawet tańszy i nadaje się do użytku, chociaż mógłby być nieco bardziej miękki. Ta pianka jest naprawdę dobra tylko niepotrzebnie tyle otworów w niej powycinali. W sumie mógłby nie mieć ich wcale.
  • Odpowiedz