Wpis z mikrobloga

Planuję przesiadkę z Endera V2 na coś o klasę lepszego. Na celowniku jest Creality K1C i Bambulaby P1S oraz X1C. Generalnie jestem skłonny dać te 6k za Bambu, bo wszyscy je zachwalają, a Ender mi dużo nerwów naszarpał. Niemniej zastanawiam się, czy nie jest to overkill i K1C by mi starczyło? Drukuję dość dużo hobbystycznie, głównie PLA, teraz zacząłem z TPU (o dziwo póki co Ender daje radę bez directa). Zależy mi też na zabudowanej komorze, właściwie to konieczność. Co myślicie o tych drukarkach, ewentualnie co innego polecacie?
#druk3d #drukarki3d
  • 19
@mirkogreg ams to nie tylko druk wielokolorowy.
inne plusy to
- automatyczna kontynuacja druku z kolejnej szpulki gdy pierwsza się skonczy
- druk (normalnie nieusuwalnych) podpór z innego materiału (rozpuszczalnego)
- druk podpór z interface layer rozpuszczalnego lub innego materiału latwoodzielalnego (np PETg i pla), dzięki czemu nawiasy wyglądają tak samo dobrze jak drukowane na stole, a po wystygnieciu podpory same odpadają, nie skleją się z wydrukiem w ogóle.
Akurat na AMS mi totalnie nie zależy, będę drukował w jednym kolorze.


@mirkogreg: uwierz mi warto, nawet nie chodzi o kolory ale inne materiały. Samo to ze możesz wsadzić 4x takie same rolki i nigdy się nie przejmować gdy zabraknie jednej bo po prostu sama się przełączy na kolejną jest genialne.

Bambu to jest BMW drukarek 3D - nie ma nic lepszego w tej cenie.
@wizu kupowanie creality zaraz po premierze to zawsze błąd. Im trzeba dać minimum 6 miesięcy na wypuszczenie poprawionej wersji. Tak jak z K1C. W sumie kupowanie każdej drukarki zaraz po premierze to błąd. Nie dotyczy A1 :D
@mirkogreg: Pytasz o duże A1? na youtube są recenzje. Ta drukarka była już dostępna wcześniej, ale wleciał recall, bo były problemy z kablem do grzania stołu. Od maja wraca do sprzedaży już po poprawie. Na stronie bambu lab jest też specyfikacja
@mirkogreg ja x1c jako główna, ale p1s jako druga... Bo z druk3d to jest tak, ze drukarka stoi tydzień wyłączona bo nie ma czego drukowac, a potem nagle zwala się tyle do wydrukowania natuchmiast, na rano, że dwie nie zdarzają :)