Wpis z mikrobloga

Może bym uzbierał na lot i nocleg w metrze. Ale już bym nie miał za co żyć aby zwiedzać, max spacer w lesie bo za free.


@Muszewymyslec2: lot z Berlina czy Pragi można mieć za 1500zł w 2 strony. Nocleg na airbnb w trochę bardziej szemranej dzielnicy to też nie jakiś duży koszt. Uzbierasz z 6k i można szaleć. Niektóre muzea mają opłaty "co łaska", a wielkimi cyframi mają opłatę sugerowaną,
Lubie oglądać foty że Stanów. Chyba wynika to z tego że za dzieciaka (81 rocznik here) byłem Ameryką zafascynowany i pewnie było to przez wpływ filmów oglądanych na video (przeważnie w gównianej jakości). Sosnowiec w latach 80 i 90 nie był najpiękniejszym miejscem na ziemi a Stany Zjednoczone wydawały się rajem. W sumie teraz Sosnowiec też nie jest piękny ale za to jestem fizolem z obolałym kręgosłupem i mogę pooddychać rakotwórczym powietrzem
@unizony_czlonek w sumie przez tydzień w NYC to sam je odkryjesz dlatego, że wszystkie są w zasięgu. Wejdź na co najmniej jeden z wysokich budynków z tarasem widokowym, koniecznie pójdź na Brooklyn Bridge, odwiedź Grand Central, Central Park i Statuę. Osobiście poleciłbym też Liberty Park w New Jersey i widok z Jersey City spod pomnika katyńskiego bo to chyba najlepsze widoki na Nowy Jork. A jak lubisz hiking to od strony New