Wpis z mikrobloga

jak ja go potrzebuje kiedy indziej?


@Shatter: widocznie nie potrzebujesz skoro chomikujesz zaległy urlop xD a jak potrzebujesz w konkretny termin to weź z obecnego
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@gorzki99 właśnie tak mi się wydawało, ale nie mogę znaleźć potwierdzenia, że pracodawca może tak zrobić

@nairoht nie chomikuje, co roku idę na 26 dni urlopu, po prostu zaległy się uzbierał za jeden rok, długa historia xd
  • Odpowiedz
@Shatter: Przepisy mowia bezposrednio tylko tyle:

"Art. 168. [Ostateczny termin udzielenia urlopu]
Urlopu niewykorzystanego w terminie ustalonym zgodnie z art. 163 należy pracownikowi udzielić najpóźniej do dnia 30 września następnego roku kalendarzowego; nie dotyczy to części urlopu udzielanego zgodnie z art. 167^2"

No to rozwinmy - ja jako prcodawca muse Ci udzielic zalegly urlop do konca wrzesnia. Ty jak pracownik sie nie zgadzasz. Wpada pazdziernik - Ty jako pracowik idziesz do
  • Odpowiedz
No to rozwinmy - ja jako prcodawca muse Ci udzielic zalegly urlop do konca wrzesnia. Ty jak pracownik sie nie zgadzasz. Wpada pazdziernik - Ty jako pracowik idziesz do sadu i wygrywasz :PP


@gorzki99: No nie do końca, pracodawca ma stworzyć warunki do dnia 30.09 jeżeli je stworzy to ma prawo wysłać pracownika na urlop akurat w tej kwestii sądy nie są pro pracownicze bo takie trzymanie urlopu tym bardziej jeżeli
  • Odpowiedz
pracodawca ma stworzyć warunki do dnia 30.09 jeżeli je stworzy to ma prawo wysłać pracownika na urlop


@nairoht: No wlasnie. Ja jako pracodawca stworzylem warunki od 10 kwietnia. Ty jako pracownik sie nie zgadzasz bo chcesz urlop w lipcu (zeby se pojechac nad morze). I co? Ano to ze mnie jako pracodawcy to nie interesuje - zalegly urlop dostajesz od 10 kwietnia. I po temacie.
Raczej w sadzie nie wygrasz :P
  • Odpowiedz
No tak pełna zgoda z tym co napisałeś


@nairoht: No wlasnie. Wiec Op nie ma co krecic nosem. A bardziej niech sie cieszy ze pracodawca dal mu wybor. Mogl nie dac.
  • Odpowiedz