Wpis z mikrobloga

Widzę, że w rankingu miast wojewódzkich najlepszych do życia wygrał Olsztyn, a na drugim miejscu jest Lublin XDD Z kolei Kraków jest niemal na samym końcu.

Sam szczegolnie nie przepadam za Krakowem, ale wydaje mi się, że jakby ktoś miał wybór między otrzymaniem mieszkania w Olsztynie a Krakowie to 90% wybrałoby stolicę Małopolski.

To świetnie pokazuje ile warte są te rankingi

#olsztyn #krakow #lublin
  • 86
  • Odpowiedz
Kraków bez zająknięcia ale to miasto staje się nie do życia dla normalnego śmiertlenika


@nairoht: Miasto jest nie do kupienia mieszkania, oprócz cen mieszkań to jest całkiem nieźle. Komunikacja miejska w porównaniu z innymi miastami (m.in. Wrocław, Rzeszów czy Katowice - z nimi mam porównanie na bieżąco) jest dużo lepsza. Jeśli chodzi o usługi i ofertę kulturalno-sportowo-rozrywkową to jest bardzo dobrze.
Jak się jeździ samochodem to nie wiem za bardzo, bo
  • Odpowiedz
W samych granicach Olsztyna jest 11 jezior. Albo trollujesz albo jesteś skończonym cymbałem.


@Saddam_Husajn: jezioro kortowskie może być ze względu na klimat i okolice, ale skanda czy ukiel to rozdeptane jeziora na które nigdy mnie nie ciągnęło. Bartąg też nie zachęca. Ogólnie miejskie plaże to syf więc nie porównuję ich zupełnie do mazurskich miejscówek.
  • Odpowiedz
#!$%@? głupoty. Większość Olsztyniaków uważa że Olsztyn jest #!$%@? i się przeprowadza do Gdańska czy Warszawy, widzę to po znajomych, każdy na studia do Gdańska, więc twoje tezy to wyimaginowana fikcja.


Mnóstwo znajomych ucieka do trójmiasta za pracą. Sam tak zrobiłem po kilku latach pracy po studiach w Olsztynie. Ja zmieniam pracę co 1,5 roku, a znajomi którzy zostali w Olsztynie siedzą w tej samej pracy 15 lat, bo nie mają innych
  • Odpowiedz
Jako osoba pracująca w 100% zdalnie powiem tak - trochę ponad pół roku przeprowadziłem się do Wrocławia i tak dużo rzeczy mnie tu irytuje, że serio rozważam powrót do Białegostoku. Ok, oferta kulturalna mega mniejsza i do "świata" dalej, ale cała reszta na plus. Wrocław to niestety, ale dla mnie osobiście mega rozczarowanie.
  • Odpowiedz
@dplus2:

dotknij trawy


Kto to mówi XD. Dalej nie odniosłeś się do tego, że 11 jezior to mało, więc zapraszam, dotknij trawy przy każdym z tych jezior, bo ewidentnie tego nie zrobiłeś.
  • Odpowiedz
Kto to mówi XD. Dalej nie odniosłeś się do tego, że 11 jezior to mało, więc zapraszam, dotknij trawy przy każdym z tych jezior, bo ewidentnie tego nie zrobiłeś.


@cario: powiem tak, jak mieszkałem w Olsztynie to co weekend starałem się być nad czystymi plażami otwartego morza. Skanda, Bartąg, Ukiel to są tak rozdeptane i brudne plażowiska z mętną wodą, że niechętnie się na nich pojawiałem. Wolałem polecieć nad Mamry z
  • Odpowiedz
@NetworkCartoon: Ostatnio byłem w Krakowie za dwa piwa perła i naleśniki dla dziecka zapłaciłem 90zł a znajomi i tak szukali "taniej" knajpy, totalna odklejka cenowa, zarabiają tam średnio może 10% więcej niż w mieście którym mieszkam.
  • Odpowiedz
  • 0
@NetworkCartoon Poziomy brane pod uwagę: bezrobocia, przeciętnego wynagrodzenia i przestępczości pochodzą z publikacji GUS, dostępność lekarzy z informacji publikowanych przez NFZ, jakość powietrza – z danych Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, a ceny mieszkań – z portalu Morizon.pl. GUS bierze pod uwagę tylko większe firmy do wyliczania średniej i widać, że w Olsztynie w tym roku mocno wzrosła ta średnia (takich firm jest bardzo mało i nawet jak w kilku dostaną podwyżki to
  • Odpowiedz
@nairoht: Kocham Kraków, całe życie tu mieszkam i nie widzę żeby miało być "nie do życia". Jedyne co przeszkadza to korki w godzinach szczytu, dzika zabudowa, coraz mniej zieleni, średnia komunikacja miejska i tłumy turystów oraz pijani anglicy na rynku. Jakby sie zastanowić nad tym co sama piszę chyba masz trochę racji jednak ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz
@garfild1994g: a co ma twoja bieda wspólnego z najlepszym miejscem do życia jak się ma środki? Olsztyn to jest #!$%@? pomyśl o tych domach i dworkach w lasach dookoła ;)
  • Odpowiedz