Wpis z mikrobloga

Widzę, że w rankingu miast wojewódzkich najlepszych do życia wygrał Olsztyn, a na drugim miejscu jest Lublin XDD Z kolei Kraków jest niemal na samym końcu.

Sam szczegolnie nie przepadam za Krakowem, ale wydaje mi się, że jakby ktoś miał wybór między otrzymaniem mieszkania w Olsztynie a Krakowie to 90% wybrałoby stolicę Małopolski.

To świetnie pokazuje ile warte są te rankingi

#olsztyn #krakow #lublin
  • 86
@NetworkCartoon jako osoba, która przeprowadziła się z okolic Wrocławia do Olsztyna, zdecydowanie wolę Olsztyn. Dla mnie każdy dzień we Wrocławiu to jakaś męczarnia, zbyt tłoczno, straszny smród spalin i hałas.
Olsztyn jest optymalny pod względem wielkości, mnóstwo terenów zielonych, 11 jezior i mam wszystko pod nosem. Pieszo do centrum miasta mam 15 minut, a za oknem bloku las i rzekę, do najbliższego jeziora kilometr. W ciagu 8 lat mieszkałam w trzech róznych
@NetworkCartoon: Kraków jest fajnym miastem jak mieszkasz na obrzeżach, nie wyobrażam sobie mieszkać gdzieś w okolicach kazimierza czy na kleparzu, uciekłbym stamtąd szybciej niż przyszedłem. Już nie mówiąc o tym, że im bliżej centrum tym drożej.
@Saddam_Husajn: Gdańskiej. Byłem, widziałem, bardzo fajny i ładnie ułożony kampus. Masa kierunków i wydziałów, wszędzie nowocześnie. Od nanotechnologii po telekomunikację.
że jakby ktoś miał wybór między otrzymaniem mieszkania w Olsztynie a Krakowie


@NetworkCartoon: ten case to chyba nie jest nawet uwzględniany w takich zestawieniach ;D Natomiast ceny nieruchomości, które nie spadają ludziom z nieba to jak najbardziej :).
@NetworkCartoon: Olsztyn jest ładny, ale tragiczny pod względem rynku pracy (gorzej niż o połowę mniejszych miastach), sam tam kiedyś pomieszkiwałem z 1,5 roku i mam tam rodzinę i z mojego kuzynostwa nikt tam nie został.
@NetworkCartoon mało wiesz, na ranking składały się też zarobki i Kraków mimo bycia top3 zarobków w miastach, był trzeci od końca w ogólnym rankingu. Kraków nadaje się tylko do turystyki i imprezy. Jakby mi dali taką samą pensję w Olsztynie i Krakowie to bez wahania wybrałbym Olsztyn. Z resztą sam to zrobiłem, zmieniłem pracę w Krakowie na lepiej płatną w Polsce powiatowej w województwie świętokrzyskim xD
@kx_keytinho: drogi mogą być, turystycznej to nie mogą naprawić od kilku lat na pewno, a podobno od bardzo dawna, widziałem drogę tam gdzie jest umcs, tam to chyba ze 30 lat nie było napraw, most na mełgiewskiej wymaga remontu. Masa tego jest. Byłem na lubartowskiej w tamtym roku, rozpierdziel niesamowity, nikt o nic nie dba.
Stare miasto ok, a deptak to nic nadzwyczajnego, jak w wielu innych miejscach.