Wpis z mikrobloga

Pierwsze podejście do pizzy z frytkownicy beztłuszczowej (airfryer). Z założenia ma być dietetycznie (stąd pierś z kurczaka i mozarella low-fat). Zdecydowanie za krótko w "piecu" - ale jechałem na najwyższej temperaturze (spód na starcie podsmażony na patelni). Trochę słabo to wyszło bo placek (samo ciasto) to 300kcal i dużo węgli, a jakoś szczególnie nie łechta smaka na pizzę. Może macie jakąś polecajkę na sprawdzony alternatywny spód?
#gotujzwykopem #chudnijzwykopem
k.....y - Pierwsze podejście do pizzy z frytkownicy beztłuszczowej (airfryer). Z zało...

źródło: IMG_1785

Pobierz
  • 15
  • Odpowiedz
@krzysssss: nie mam fb xD

@garfild1994g: to faktycznie do dopracowania - mały placek bo mam małego erfrajera

@Trauma_Teddy: to jest normalne ciasto - wszystkie kalorie są z białej mąki

Celem całej tej zabawy jest zrobienie dobrej pizzy o dobrych makrosach w airfryerze (bo nie mam zamiaru nagrzewać piekarnika w środku tygodnia).
  • Odpowiedz
@kontoKolejnejSzansy: możesz spróbować na mące pszennej pełnoziarnistej, ale wyjdzie trochę mniej puchaty. Bez glutenu ciasto Ci nie ruszy.
Lepiej zrób sobie do tego sałatkę warzywną, serio
  • Odpowiedz
@kontoKolejnejSzansy: Można wszystko bez glutenu na luzie. Mąka razowa żytnia, owsiana, orkiszowa itd. Wspomóc się jakimiś zlepiaczami. Proszek do pieczenia/soda, babka płesznik, guma ksantanowa/guar/żelatyna, drożdże, jajko. Mnóstwo przepisów na yt mi się przewinęło.
Skoro można zrobić pizzę nawet na spodzie z brokułów i będzie chrupki (testowałem) to z mąki tym bardziej wyjdzie
  • Odpowiedz
@moll: rozumiem, że ciasto nie wyrośnie bez glutenu - bardziej chodziło mi o błonnik i jego pozytywne działanie. Wczoraj robiłem owsiane "naleśniki" (roti/chapati) i mógłbym użyć to na spód.

Tak jak mówię - tutaj głównie chodzi o połechtanie od czasu do czasu smaka na pizzę i zrobienie tego na szybko bez nagrzewania piekarnika. Na mojej pizzy nie ma miejsca na zieleninę niestety ;).

Właśnie jestem po drugim teście, gdzie ciasto (150g)
k.....y - @moll: rozumiem, że ciasto nie wyrośnie bez glutenu - bardziej chodziło mi ...

źródło: IMG_1787

Pobierz
  • Odpowiedz