Wpis z mikrobloga

@palm: to samo dzisiaj mówiłem w drodze na wybory, wszędzie plakaty, na płotach dosłownie o dwie parcele od lokalu wyborczego. To gdzie tu cisza wyborcza. Albo w ogóle z tego reliktu zrezygnować, bo przecież portale internetowe też się nie zamykają na dzień wyborów, plakaty wiszą, ulotki się walają.

Albo właśnie w drugą stronę i wszelkie materiały reklamowe do północy przed dniem wyborów mają zniknąć. Tylko tutaj pojawia się też pole do
@palm: jak dla mnie to powinien być ich całkowity zakaz. Chcesz, żeby na Ciebie głosowano? Wyjdź do ludzi, rozmawiaj z nimi, pokaż się od jakiejś bardziej praktycznej strony niż przez powieszenie swojej mordy na barierce. Te plakaty to marnowanie surowców, kasy no i przede wszystkim zaśmiecanie. Produkowanie czegoś co się zaraz wyrzuci. Bez sensu.
@palm: prawo powinno być skutecznie egzekwowane a nie idiotyczne jak proponujesz. Komitety wyborcze po wyborach mają bodaj miesiąc na usunięcie materiałów, po tym czasie są one usuwane przez odpowiednie służby na koszt komitetów. Gdyby po tym czasie ten przepis nie był fikcją było by ok.
@palm: Plakaty wyborcze powinny wisieć tylko w wyznaczonych miejscach, na przeznaczonych do tego tablicach.
Jaka by to była oszczędność dla budżetu.
@palm: plakaty powinny być totalnie zakazane. Jak ktoś jest zasłużony w samorządzie to go ludzie znają. Co co mają kasę wspierani często przez deweloperow, regionalne firmy wyłączają rynek robiąc sobie za kasę reklamę a nie działając na rzecz tego regionu.
@palm: tak, tak i by zaczelo sie podrzucanie plakatow konkurencji zeby przyjela cala krytyke, a moze i konsekwencje prawne xD idealnie nadajesz sie na polityka gloszac takie populistyczne hasla
@palm: A ja bym inaczej to zrobił. 7 dni od dnia końca głosowania, czyli do 14.04.2024 r., godzina 21 znikają wszystkie banery z przestrzeni, jak nie miasto czy gmina robi to na swój koszt, później robią normalnie dokumentację foto, wystawia komitetom faktury, z kwotą 500 PLN za każdy usunięty baner czy plakat. Wtedy one szybko znikałaby.
W ogóle plakaty wyborcze powinny odejść do lamusa i pewnie odejdą.


@BenAli: Nie odejdą tak długo jak ludzie będą chodzić po ulicach.

Chciałbym poznać badania co do ich skuteczności, bo mam robocza tezę, że ich skuteczność jest przereklamowana i lepiej tę kasę wydać na reklamę w sieci czy nawet ulotki.


@BenAli: No tak, pewnie osoby które od lat lobią kampanie wyborcze nie przeprowadziły takich badań i w ciemno wydają kasę
@palm: W ogole tych smieciarzy trzeba dojechac, roznosza wszedzie wyborcze smieci a potem nie ma kto tego sprzatac mimo ze ustawowo maja obowiazek. W kampani hasla o pieknej dzielnicy skwerach i #!$%@? ktore sa przez tych samych debili szpecone wyborczym gownem.
via Android
  • 0
No tak, pewnie osoby które od lat lobią kampanie wyborcze nie przeprowadziły takich badań i w ciemno wydają kasę na niesprawdzone formy komunikacji.


@LDevil Nie mówię, że są nieskuteczne, tylko wydaje mi się, że się je przecenia i że budżet na nie można spożytkować lepiej.
I tak - sądzę, że kandydat na radnego Wieliczki nie zrobił badań ani ich nie sprawdził.
Co więcej - myślę, że specjaliści z dużych partii też nie