Wpis z mikrobloga

Hej,
Chce kupić rower dla córki 5 lat. Wcześniej jeździła na biegówce, później zakochała się w hulajnodze i temat roweru odszedł na dalszy plan.
Będzie to pierwszy rower z pedałami i wolałbym żeby był bez tych bocznych kółek.
Jutro udam się do lokalnego sklepu z rowerami zobaczyć co mi zaproponują. Jakieś rady na co zwrócić uwagę? Czego szukać, a czego unikać?
#rower #rowerdladziecka #dzieci
  • 17
  • Odpowiedz
@mdk007: unikać bocznych kółek. Jak budżet nie gra roli to każdy powie woom lub pukky odpowiednio do wzrostu, jednak rowery dla dzieci z Decathlonu są jak najbardziej warte uwagi i wiele (jeśli w ogóle) nie ustępują tym topowym markom
  • Odpowiedz
wiele (jeśli w ogóle) nie ustępują tym topowym markom


@robertx: 500g różnicy wagi dla dziecka ważącego 15kg ma zupełnie inny wymiar niż dla „wielkiego chłopa” ważącego 70kg.
  • Odpowiedz
@mdk007: bierz używkę czegoś serio lekkiego (u nas Woom się sprawdził w 110%), w Woomie 3 nie ma praktycznie co się popsuć, a i wywrotek pewnie na początku będzie trochę i przy używce serce mniej boli :) co do samej nauki - najpierw odkręć pedały i zrób z tego biegówkę, żeby młoda wyczuła środek ciężkości. Potem dokładasz pedały i puszczasz z niewielkiej górki na dobrej nawierzchni, wtedy rower sam jedzie i
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@robertx @DingoSra No właśnie naczytałem się o tym woomie, ale wydawało mi się, że rowerek za 2 tysiące do nauki jazdy, to przesada. Jednak widzę, że pewnie na tym się skończy, bo widziałem jak szwagier kupił rower dla córki (ciężki jak cholera) i po roku dopiero sama pojechała.
  • Odpowiedz
@mdk007: sprawdź przed zakupem w jakimś sklepie te woomy i w Decathlonie ich rowery. Niech młoda sama zdecyduje na czym się lepiej czuje. Też byliśmy nastawieni że idziemy po wooma bo jakto, wszyscy mają, najlepszy i w ogóle a alucity z Decathlonu jednak okazał się w naszym przypadku lepszy. Nie kosztował 2k i nie przeszkadzało to 3 latkowi robić nim po 20 kilometrów
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@robertx a o jaki konkretnie rowerek z Decathlona chodzi? Bo tego alucity nie mogę znaleźć.

Jest tylko takie cudo Klik
Ale kolory tylko mocno chłopięce w tym btwin900.
  • Odpowiedz
@robertx: no nie wiem
5,7kg, 1700PLN Kubikes: https://www.jezdzik.com.pl/pl/p/-Kubikes-Lekki-Rower-Dla-Dzieci-16-S-MTB-czerwony/23111361
7,3kg, 950PLN btwin aluminiowy: https://www.decathlon.pl/p/rower-dzieciecy-btwin-900-racing-16-cali-aluminiowy-7-3-kg/_/R-p-168912

Różnica w cenie ~800, różnica w wadze ~1,6kg
1,6kg różnicy to sporo. To jest w okolicach 10% wagi dziecka.
To jakbym do swojego roweru dopakował 10kg martwej masy.
Dzieci ucząc się jeździć muszą min. wytrenować dosyć trudną technikę ruszania z miejsca bez utraty równowagi.
Ja uczyłem się jeździć na jakimś złomku z czwartej ręki malowanym pędzlem i jakoś
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@wykopyrek Ten kubikes, którego wysłałeś jest dla dziecka 92cm. Kubikes dla 5+ jest za 2400zl i waży 7.7 kg. Więc różnica w cenie 1500zl i w wadze + 0,4 kg. Czyli każdy parametr na niekorzyść.
  • Odpowiedz
@mdk007: porównywałem po rozmiarze koła, 16"
Mam kilka rowerków z Deca i rozważałem „odnowienie”, natomiast przytrafiła się okazja na prezent i kupiłem nowy Woom.
Różnica w jakości wykonania oraz wadze jest zauważalna.
  • Odpowiedz
CIĘŻAR, CIĘŻAR i jeszcze raz CIĘŻAR - nie rozglądaj się za niczym innym jak lekkimi, aluminiowymi.

Ja właśnie przeszedłem tę drogę i nauczyłem się na błędach. Rok temu kupiłem od sąsiada KROSS MINI 4.0 (16 calowy) z kijkiem i się nie sprawdził, bo był po prostu za ciężki. Cały rok uczyłem 5 letnią, drobną córcie. Nie ma problemu z jazdą, ale start i zatrzymanie to wciąż wyzwanie. Nie jest w stanie wystarczająco
vnzb92 - CIĘŻAR, CIĘŻAR i jeszcze raz CIĘŻAR - nie rozglądaj się za niczym innym jak ...

źródło: rowerek-biegowy-2-w-1-dzieciecy-btwin-900-discover-14-cali

Pobierz
  • Odpowiedz